ارجاع 95 درصد پرونده های ساخت و ساز کرمانشاه به کمیسیون ماده 100

به گزارش مجله سامی، رییس انجمن انبوه سازان کرمانشاه گفت: درحالیکه در شهری همچون تهران تنها 5 تا 10 درصد پرونده های ساخت و ساز به کمیسیون ماده 100 می رود، این میزان در کرمانشاه 95 درصد است.

ارجاع 95 درصد پرونده های ساخت و ساز کرمانشاه به کمیسیون ماده 100

به گزارش خبرنگار مجله سامی، منصور طاقه ای در نشست هم اندیشی انبوه سازان و سازندگان مسکن کرمانشاه با شهردار، بااشاره به وجود 25 پارامتر در حوزه رونق ساخت و ساز، اظهار کرد: هرچند بسیاری از این پارامترها استانی نیست، اما در کرمانشاه مسائلی در حوزه مسکن داریم که فقط مختص این استان است.

وی فرآیند طولانی صدور پروانه و سرانجام کار را از اصلی ترین مسائل انبوه سازان کرمانشاه دانست و گفت: این مشکل در کرمانشاه به معضلی برای انبوه سازان و سازندگان مسکن تبدیل شده که باید برای آن چاره اندیشی کرد.

رئیس انجمن انبوه سازان کرمانشاه در ادامه به آمار بالای ارجاع پرونده های مربوط به تخلفات ساخت و ساز به کمیسیون ماده 100 اشاره نمود و گفت: از هر 100 پرونده ساخت و ساز در کرمانشاه 95 پرونده به کمیسیون ماده 100 ارجاع می گردد، حتی گاها یک پرونده دوبار به این کمیسیون ارسال می گردد، این درحالیست که در استانی همچون تهران تنها 5 تا 10 درصد پرونده های ساخت و ساز به کمیسیون ماده 100 می رود.

وی تاکید نمود: باید آسیب شناسی کنیم که چرا آمار پرونده های ارجاعی به کمیسیون ماده 100 در کرمانشاه تا این حد بالاست، البته انگیزه شهرداری برای کسب درآمد می تواند مهمترین دلیل آن باشد.

طاقه ای بابیان اینکه باید بندناف شهرداری از ماده 100 بریده گردد، گفت: تا زمانی که شهرداری به ماده 100 نگاه کسب درآمدی و جبران کسری بودجه دارد، همچنان این مشکل پابرجا خواهد بود.

وی در ادامه به عدم ثبات مدیریتی در شهرداری کرمانشاه طی سالهای گذشته اشاره نمود و گفت: وقتی می بینیم عمر مدیریت یک شهردار در کرمانشاه بیشتر از یک سال نیست و از سوی دیگر شهردار فرصتی برای آشنایی با مسائل و برطرف آنها و نیز اجرای برنامه های خاص خود را ندارد، نباید انتظار مرتفع شدن این مسائل را داشته باشیم.

رئیس انجمن انبوه سازان کرمانشاه همچنین بااشاره به مسائل بافت فرسوده کرمانشاه، عنوان نمود: بافت فرسوده کرمانشاه 25 سال است به حال خود رها شده و طی این مدت حتی 10 پلاک هم در بافت فرسوده ای همچون محله فیض آباد ساخته نشده است. هیچ کس هم نمی تواند برای بازسازی به آن ورود کند، چراکه مسائل بسیاری در این قسمت داریم.

وی اضافه کرد: دولت می خواهد در سال آینده دو هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده بسازد، درحالیکه ما هنوز ضوابط مختص بافت فرسوده را نداریم.

طاقه ای در ادامه یکی از دلایل رکود در بازار ساخت و ساز مسکن در کرمانشاه را عدم احتیاج به ساخت و سازهای جدید دانست و گفت: در سالهای اخیر مشکل بیکاری در کرمانشاه بگونه ای شده که به استانی مهاجر فرست تبدیل شده ایم و هرسال از جمعیت کرمانشاه کم می گردد و وقتی جمعیت ما رشد نداشته باشد، به مسکن جدید نیز احتیاجی نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 121

به "ارجاع 95 درصد پرونده های ساخت و ساز کرمانشاه به کمیسیون ماده 100" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارجاع 95 درصد پرونده های ساخت و ساز کرمانشاه به کمیسیون ماده 100"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید