انتقاد مجدد نخست وزیر مالزی از تحریم های آمریکا علیه ایران

به گزارش مجله سامی، نخست وزیر مالزی با انتقاد از تحریم های آمریکا علیه ایران گفت که اعمال تحریم های یک جانبه علیه یک کشور خلاف قانون است.

انتقاد مجدد نخست وزیر مالزی از تحریم های آمریکا علیه ایران

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش مجله سامی، ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی امروز (یک شنبه) در حاشیه برگزاری نشست آسه آن به انتقاد از تحریم های آمریکا پرداخت و گفت که در نتیجه همین تحریم ها مالزی دیگر نمی تواند با ایران که یکی از بزرگ ترین شرکای تجاری اش است، داد و ستد کند.

بنابر گزارش پایگاه خبری مالزیا تودی، ماهاتیر محمد در ادامه توضیح داد: زمانی که شما علیه کشوری تحریم وضع می کنید، تنها همان کشور را هدف قرار نمی دهید بلکه سایر افرادی که با آن کشور تجارت می نمایند نیز صدمه می بینند.

وی اضافه کرد: هیچ قانونی در سازمان ملل وجود ندارد که اجازه دهد وقتی یک کشور از کشوری دیگر ناراصی است، بتواند علیه کشور مورد نظرش و سایرین تحریم اعمال کند. این کار خلاف قانون است.

ماهاتیر محمد همچنین گفت که به همین دلیل، مالزی نیز اکنون هدف تحریم قرار گرفته است.

نخست وزیر مالزی اخیرا نیز با محکوم کردن زورگویی بعضی کشورهای قدرتمند گفت که کشورش برای بستن حساب های بانکی اشخاص و شرکت های ایرانی تحت فشار زیادی قرار گرفته است. او گفته بود: ما را مجبور کردند تا زندگی را بر مردم ایران دشوارتر کنیم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 479

به "انتقاد مجدد نخست وزیر مالزی از تحریم های آمریکا علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مجدد نخست وزیر مالزی از تحریم های آمریکا علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید