خبرنگاران اعتراف بایدن به برخورد متفاوت پلیس با شورشیان طرفدار ترامپ

به گزارش مجله سامی، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری منتخب آمریکا به برخورد متفاوت پلیس با شورشیان طرفدار ترامپ و معترضان به نژادپرستی اعتراف کرد و گفت: این رفتار کاملا ناپذیرفتنی است.

خبرنگاران اعتراف بایدن به برخورد متفاوت پلیس با شورشیان طرفدار ترامپ

به گزارش خبرنگاران، جو بایدن روز پنج شنبه در سخنرانی خود که برای معرفی گزینه وزارت دادگستری انجام شد، اضافه نمود: هیچ کس نمی تواند به من بگوید که اگر آنها روز گذشته گروهی از معترضین زندگی سیاه پوستان بودند ، با آنها بسیار متفاوت رفتار می شد. همه ما می دانیم که این درست است.

چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: هیچ کس نمی تواند به من بگوید که اگر گروهی از زندگی سیاهان مهم است اعتراض داشتند، دیروز با آنها بسیار متفاوت از جمعیت اراذل و اوباشی که به کنگره حمله کردند برخورد می شد. همه ما می دانیم که این درست است. و این ناپذیرفتنی است.

بایدن که قاضی مریک گارلند را برای دادستانی کل آمریکا معرفی می کرد، اضافه نمود: اکنون زمان بازگرداندن صداقت و استقلال دستگاه دادگستری است که بسیار آسیب دیده است.

وی تاکید نمود:ما بیش از هر چیز باید احترام، یکپارچگی و استقلال وزارت دادگستری را در این کشور که به شدت آسیب دیده است، بازگردانیم.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا توضیح داد: شما برای من کار نخواهید کرد. شما وکیل رئیس جمهوری یا معاون رئیس جمهوری نیستید. وفاداری شما به من نیست بلکه به قانون، قانون اساسی و مردم این ملت برای تضمین عدالت است.

بایدن حوادث روز چهارشنبه در کنگره آمریکا را یکی از تاریک ترین روزهای تاریخ آمریکا دانست و اظهار کرد: حمله ای بی سابقه به دموکراسی ما، به ارگ آزادی ، خود پایتخت ایالات متحده، به حاکمیت قانون و حمله به به مقدس ترین اقدامات آمریکایی یعنی تایید اراده مردم در انتخاب رئیس دولت بود.

وی با ابراز تاسف برای از دست رفتن جان چند نفر ادامه داد: ما از هتک حرمت خانه مردم غمگین هستیم اما آنچه دیروز شاهد آن بودیم اختلاف نظر نبود، بی نظمی بود. اعتراض نبود، هرج و مرج بود. آنها معترض نبودند، آنها را معترض ننامید، آنها آشوبگر، اوباش، شورشی و تروریست های داخلی بودند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا اضافه نمود: طی چهار سال گذشته ما رئیس جمهوری داشته ایم که دموکراسی، قانون اساسی و قانون را در همه کارهایی که انجام داده، به روشنی تحقیر نموده است.

بایدن یادآور شد: او حمله گسترده ای را به نهادهای دموکراسی ما انجام داده است و دیروز اوج این حمله بی امان بود. او به مطبوعات آزاد که جرات زیر سوال بردن قدرت او را داشته اند، حمله نموده و بارها مطبوعات آزاد را دشمن مردم خوانده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1459

به "خبرنگاران اعتراف بایدن به برخورد متفاوت پلیس با شورشیان طرفدار ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اعتراف بایدن به برخورد متفاوت پلیس با شورشیان طرفدار ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید