خبرنگاران افزایش 20 درصدی مصرف آب شرب در استان قزوین

به گزارش مجله سامی، قزوین - خبرنگاران - رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت : افزایش دما و شستشوی ناشی از شیوع کرونا طی 10 روز گذشته مصارف رشد 20 درصدی داشته و این شرکت را با مشکل توزیع فشار آب در شبکه و کمبود آب در مخازن روبرو نموده است.

خبرنگاران افزایش 20 درصدی مصرف آب شرب در استان قزوین

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قزوین، داراب بیرنوندی اضافه نمود: با وجود کوشش صورت گرفته وحفر و تجهیز 27 حلقه چاه در سطح شهرها و روستاهای استان قزوین، نیازمند همکاری و همراهی مردم هستیم.

وی یادآورشد: خوشبختانه اقدامات صورت گرفته در سطح 26 شهر استان قزوین سبب شده که غیر از شهر قزوین در مابقی شهرها تا حدود زیادی مشکل نداشته باشیم.

بیرنوندی اضافه نمود : سرانه مصرف طبق استاندارد 150 لیتر در شبانه روز است که در حال حاضر در شهر قزوین به 210 لیتر در ثانیه رسیده است و در این راستا برای جبران کمبود آب، شهر قزوین ، چهار حلقه چاه طی چند ماه گذشته حفر و تجهیز شده و با حفر دو چاه دیگر طی دوهفته اتی این شرکت کوشش می نماید تا منابع فراوری را 120 لیتر در ثانیه افزایش دهد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین از سوی دیگرطرح میان مدت آبرسانی از شرق قزوین با وجود محدودیت منابع در حال اجرا است که امیداوریم تا سال آینده بتوانیم فاز اول آن را بصورت اضطراری وارد مدار خواهد شد.

وی اضافه نمود: تجربه توام مصرف ناشی از شیوع کرونا و افزایش دما بعلاوه کمبود منابع، نیازمند تغییر رفتار مردم در مصرف اب است که در همین خصوص از مردم خواهشمندیم که با رعایت مصرف به ما یاری نمایند تا بتوانیم با مقدار آب موجود، شرایط فعلی را مدیریت کنیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 مرداد 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1066

به "خبرنگاران افزایش 20 درصدی مصرف آب شرب در استان قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افزایش 20 درصدی مصرف آب شرب در استان قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید