رئیس قبائل سقطری خواهان اخراج ائتلاف سعودی از یمن شد

به گزارش مجله سامی، عظیم قبائل استان سقطری از منصور هادی خواست تا بحث خروج ائتلاف سعودی از یمن را در شورای امنیت مطرح کند.

رئیس قبائل سقطری خواهان اخراج ائتلاف سعودی از یمن شد

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سامی، عیسی بن سالم السقطری عظیم قبائل استان سقطری در جنوب یمن، به انتقاد شدید از ائتلاف سعودی-اماراتی پرداخت و گفت که آن ها به دفاع از دولت مستعفی منصور هادی در یمن حضور ندارند.

او به شبکه الجزیره گفت: از رئیس جمهور منصور هادی می خواهیم تا از شورای امنیت سازمان ملل، اخراج ائتلاف سعودی-اماراتی از یمن را درخواست کند و خواهان اتخاذ موضع محکمی در قبال تجاوزات و حملات شورای انتقالی که از سوی امارات حمایت می گردد، هستیم.

عیسی السقطری سپس تأکید کرد که ائتلاف سعودی-اماراتی نه برای دفاع از دولت منصور هادی بلکه برای نیل به اهداف و مطامع خود در یمن حضور دارند.

او با بیان اینکه قبائل سقطری در برابر حملات شورای انتقالی جنوب دست بسته نخواهند ماند؛ گفت که ارتش سعودی جهت تجاوزات و اقدامات عناصر این شورا را باز می گذارد و حتی به آن ها حقوق ماهیانه نیز می دهد.

به گفته این شخصیت استان سقطری، ارتش سعودی در مواردی مواضع دولت مستعفی منصور هادی را در اختیار شبه نظامیان شورای انتقالی قرار داده است.

سقطری جزیره ای در دریای عرب و جنوب یمن است که یکی از استان های این کشور محسوب می گردد و در یک سال گذشته بارها شاهد درگیری میان شورای انتقالی جنوب و عناصر دولت مستعفی یمن بوده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 12 تیر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1006

به "رئیس قبائل سقطری خواهان اخراج ائتلاف سعودی از یمن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس قبائل سقطری خواهان اخراج ائتلاف سعودی از یمن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید