راهکارهای نایب رئیس کمیسیون امور داخلی برای ساماندهی بازار مسکن، ارز و کالا

به گزارش مجله سامی، نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید نمود که اگر بنده قدرت اجرایی داشتم ارز را به واردات کالاهای استراتژیک تخصیص داده و زمین رایگان در اختیار بخش خصوصی برای ساخت مسکن و ساماندهی بازار مسکن قرار می دادم.

راهکارهای نایب رئیس کمیسیون امور داخلی برای ساماندهی بازار مسکن، ارز و کالا

جهت دریافت خدمات آلاچیق فلزی قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

محمدحسن آصفری در گفت وگو با مجله سامی، درباره مهمترین راه چارهها برای حل مسائل مالی بیان نمود: بنده اگر قدرت اجرایی داشتم برای ساماندهی بازار مسکن در گام اول زمین های متعلق به دولت را در همه شهرها به صورت رایگان در اختیار مردم و بخش خصوصی قرار می دادم تا اقدام به ساخت وساز مسکن نمایند. از سوی دیگر تسهیلات بانکی مناسب را در اختیار این بخش قرار داده تا با ساخت مسکن مناسب مشکل بخش اعظمی از جامعه رفع گردد. انشعاب آب و برق و گاز را نیز در مرحله اول رایگان در اختیار مردم قرار می دادم.

وی در ادامه اظهار کرد: اما برای ساماندهی قیمت ها، ارز را تنها برای واردات کالاهایی تخصیص می دادم که در جامعه ضروری می باشد و از تخصیص ارز به کالاهای لاکچری که دردی از بیشتر مردم دوا نمی کند خودداری می کردم. از نظر بنده ارز فقط باید برای تامین کالاهای اساسی و استراتژیک تخصیص یابد. از سوی دیگر پس از تخصیص ارز با نظارت به دنبال این بودم که ارز تخصیص داده شده در صندلی خود هزینه گردد و اگر در حوزه ای دیگر هزینه شده بود برخوردی قاطع و بازدارنده انجام می دادم.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در حوزه مسائل معیشتی مردم نیز به دنبال دادن یارانه به اقشار آسیب پذیر در جهت تامین کالاهای استراتژیک بودم. از سوی دیگر به فراوری نمایندگان کالاهای باکیفیت نیز یارانه داده تا بتوانند احتیاج مردم را در داخل تامین نمایند.

آصفری در انتها تاکید نمود: اما آنچه که از نظر من بیش از همه حائز اهمیت است نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها است، باید جلوی افزایش قیمت ها ایستاد. بنده اگر قدرت اجرایی داشتم بعد نظارتی خود را در حوزه های مختلف تقویت می کردم. آنچه که مسلم است راه چاره برای همه مسائل وجود دارد اما باید عزم و اراده نیز شکل بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1052

به "راهکارهای نایب رئیس کمیسیون امور داخلی برای ساماندهی بازار مسکن، ارز و کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای نایب رئیس کمیسیون امور داخلی برای ساماندهی بازار مسکن، ارز و کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید