شکست والیبال ایران برابر کانادا در آخرین شب سن خوان، شگفتی سازی آلمان و چین با شکست مدعیان

به گزارش مجله سامی، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدارش در هفته دوم لیگ ملت های والیبال 2018 در روزی که نمایش خوبی داشت نتوانست کانادا را شکست دهد تا با دو پیروزی به رده سیزدهم سقوط کند.

شکست والیبال ایران برابر کانادا در آخرین شب سن خوان، شگفتی سازی آلمان و چین با شکست مدعیان

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

به گزارش گروه ورزشی حبرگزاری خبرنگاران، شاگردان کولاکوویچ در آخرین ملاقات هفته دوم خود برابر کانادا قرار گرفتند و در روزی که جوانان ایران در ست های سوم و چهارم نمایش بسیار خوب و امیدوار نماینده ای داشتند، برابر حریف مدعی خود شکست خوردند.

ایران این ملاقات را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، محمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی پور، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مرندی آغاز کرد و در امتیازات ابتدایی ست اول رقابت نزدیکی با کانادا داشت. کانادا اما در اواسط این ست اختلاف خود را به سه رساند تا از تیم ایران فاصله بگیرد. هر چند ملی پوشان ایران کوشش کردند تا اختلاف را کاهش دهند اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت ست اول را در شرایطی که ملی پوشان فاصله اندکی با بازگشت به بازی داشتند با نتیجه 25 بر23 شکست خوردند.

ست دوم اما با رجحان ایران آغاز شد و ملی پوشان با چند سرویس و دفاع خوب از حریف پیش افتادند اما این رجحان خیلی زود از دست رفت و کانادا زودتر به امتیاز 8 رسید. در ادامه این ست ملی پوشان ایران باز هم نتوانستند اختلاف امتیاز خود را دنبال نمایند تا در انتها این ست باز هم ایران با نتیجه 25 بر 22 بازنده گردد.

ست سوم برای ایران به بدترین شکل آغاز شد و کانادا خیلی زود فاصله ای 8 امتیازی ایجاد کرد اما ملی پوشان بازگشت فوق العاده ای داشتند و این اختلاف امتیاز را جبران کردند تا در نهایت این ست را ایران با نتیجه 25 بر 21 به سود خود سرانجام دهند.

بازیکنان با انگیزه ایران با تکیه بر سرویس های شریفی آغاز خوبی در ست چهارم داشتند و دو تیم تا امتیازات انتهای با شرایط برابر پیش رفتند اما در نهایت این کانادا بود که پیروز شد ایران را با نتیجه 25 بر 21 شکست دهد تا به پیروزی سه بر یک دست پیدا کند.

در آغاز ملاقات های روز سوم و در نخستین ملاقات و از ساعت 17:35 دو تیم آسیایی ژاپن و کره جنوبی به مصاف هم رفتند که در انتها این ماراتن زیبا این ژاپن بود که پیروز شد با نتیجه سه بر دو به پیروزی برسد و با کسب سومین پیروزی 9 امتیازی گردد و جایگاهش در رده نهم را تثبیت کند. در سوی مقابل کره ای ها که فرصت آن را داشتند تا نخستین بردشان در لیگ ملت ها را کسب نمایند نتوانستد از این فرصت استفاده نمایند و در نهایت پیروز به کسب تنها یک امتیاز از این ملاقات شدند و با شش شکست در قعر جدول باقی ماندند. ست های این بازی با امتیاز های 29-27، 19-25، 25-16، 26-28 و 12-15 به سود ژاپن انتها یافت.

از ساعت 18:30 دو ملاقات به صورت همزمان برگزار گردید که در مهم ترین بازی تیم صدرنشین لهستان میزبان تیم انتهای جدولی آلمان بود که در انتها این بازی یک شگفتی بزرگ خلق شد و ژرمن ها پیروز شدند دست به کار بزرگی بزنند و با پیروزی سه بر یک نخستین شکست لهستان را رقم زدند. آنها پیروز شدند با کسب دومین بردشان شش امتیازی شوند و به رده دوازدهم صعود نمایند. در سوی مقابل لهستانی ها پس از قبول نخستین شکستشان با پنج برد و به لطف باخت آمریکا در ملاقات برابر برزیل باز هم با 15 امتیاز و به دلیل معدل بهتر در صدر جدول باقی ماندند. ست های بازی با امتیاز های 18-25، 21-25، 25-21 و 25-27 به سود آلمان انتها یافت.

در دیگر ملاقات همزمان دو تیم صربستان و استرالیا به مصاف هم رفتند و در حالی که بر روی کاغذ صرب ها از شانس بیشتری برای پیروزی برخوردار بودند، برابر استرالیا غافلگیر شدند و با این که در نهایت توانستند سه بر دو به پیروزی برسند اما یک امتیاز را از دست دادند تا با چهار پیروزی و 9 امتیاز به رده هفتم صعود نمایند. از سوی دیگر شاگردان باانگیزه لبدوف در استرالیا با وجود عملکرد قابل قبول مغلوب تجربه حریف شدند و ست های بازی را با امتیازهای 25-23، 25-19، 20-25، 25-27 و 15-9 به حریف واگذار کردند تا به یک برد و چهار امتیاز در رده چهاردهم برسند.

از ساعت 20:10 و در مهم ترین و زیباترین ملاقات هفته دوم تیم های باسابقه و پرافتخار آمریکا و برزیل که در رده های دوم و سوم جدول رده بندی قرار داشتند، به مصاف هم رفتند که در انتها این ملاقات طولانی این زردپوشان برزیل بودند که توانستند با نتیجه سه بر دو به پیروزی برسند و با کسب پنجمین بردشان 15 امتیازی شوند. آنها ضمن صعود به رتبه دوم با لهستان صدرنشین هم امتیاز شدند. شاگردان جان اسپرا نیز نخستین شکستشان را متحمل شدند تا با پنج پیروزی و 13 امتیاز به رده سوم سقوط نمایند. ست های بازی با امتیاز های 21-25، 20-25، 25-19، 25-20 و 20-18 به سود برزیل انتها یافت.

دو ملاقات به صورت همزمان از ساعت 21:30 انجام شد و در نخستین بازی تیم های فرانسه مدعی عنوان قهرمانی و تیم چین به مصاف هم رفتند. در حالی که هیچ کس شانسی برای چشم بادامی ها در این بازی قائل نبود، این چینی ها بودند که دست به خلق شگفتی زدند و پس از آن که فرانسوی ها کار را به ست پنجم کشاندند، در ست انتهای این چین بود که پیروز تر عمل کرد و با نتیجه سه بر دو برابر قهرمان دوره گذشته لیگ جهانی به پیروزی رسید تا با دو پیروزی و شش امتیاز به رده دهم صعود کند و در سوی مقابل فرانسه هم با چهار برد و 13 امتیاز به رده پنجم سقوط کرد.

در دیگر ملاقات همزمان تیم روسیه پیروز شد با نتیجه سه بر صفر برابر تیم بحران زده بلغارستان به پیروزی برسد تا با کسب چهارمین بردش 13 امتیازی گردد و ضمن کاهش اختلاف با رقبای بالای جدول، به رده چهارم صعود کند. بلغارها که ست های بازی را با امتیاز های 25-17، 25-15 و 25-21 به روسیه واگذار کردند، با دو برد و شش امتیاز به رده یازدهم سقوط کردند.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 842

به "شکست والیبال ایران برابر کانادا در آخرین شب سن خوان، شگفتی سازی آلمان و چین با شکست مدعیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست والیبال ایران برابر کانادا در آخرین شب سن خوان، شگفتی سازی آلمان و چین با شکست مدعیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید