ظریف: از یک مقام آمریکایی نامه ای درباره مبادله زندانیان دریافت کردم

به گزارش مجله سامی، وزیر خارجه ایران در نیویورک تأیید نموده از یک مقام آمریکایی نامه ای درباره مبادله زندانیان دریافت نموده است.

ظریف: از یک مقام آمریکایی نامه ای درباره مبادله زندانیان دریافت کردم

فارس نوشت: محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران پنجشنبه در نیویورک گفته که از رابرت اُ براین، نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور گروگان ها نامه ای دریافت نموده که در آن درخواست شده اتباع آمریکایی بازداشت شده در ایران آزاد شوند.

به نوشته المانیتور، ظریف همچنین گفت که از معاونش خواسته نامه ای به مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا بنویسد. المانیتور ادعا نموده طرف ایرانی ظاهراً در این نامه خواهان مبادله زندانیان شده است.

سخنان ظریف درباره مکاتبه محدود اجرا شده بین دفتر او و دونالد ترامپ یک روز بعد از اظهارات چهرشنبه او درباره پیشنهاد مبادله زندانیان مطرح شده است.

وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه گفت که حدود شش ماه پیش به دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیشنهاد مبادله زندانیان داده، اما پاسخی دریافت ننموده است.

ظریف پنحشنبه در پاسخ به این سوال المانیتور که آیا نامه ای از اُ براین دریافت ننموده تأیید کرد که چنین نامه ای را دریافت نموده؛ ظریف این نامه را یکجانبه توصیف کرد. المانیتور اشاره ای به زمان دریافت این نامه ننموده است.

وزیر خارجه ایران در جمع گروهی از مجله سامی در نیویورک گفت: می دانید در آن نامه چه چیزی مطرح شده بود؟ می گفت لطفاً آمریکایی های بازداشت شده را آزاد کنید. پیشنهاد نبود.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران توضیح داد: تفکر موجود در واشنگتن این است که از ما انتظار دارد اقدامات یکجانبه انجام دهیم.

ظریف، علی رغم این در بخش دیگری از سخنانش توضیح داد که میز مذاکره هنوز پابرجا است و ایران آن را ترک ننموده است.

وزیر خارجه ایران گفت: میز مذاکره هنوز هست و ما میز مذاکره را ترک ننموده ایم. آمریکا آن را ترک کرد.

ظریف درباره اینکه بعضی از نامزدهای دموکرات در انتخابات 2020 آمریکا گفته اند در صورت پیروزی در انتخابات کشورشان را به برجام برمی گردانند هم اظهار نظر کرد.

او گفت: ما نمی توانیم به اینکه دو سال بعد چه اتفاقی می افتد اتکا کنیم. نمی دانیم سیاست دولت جدید، خواه جمهوری خواه باشد یا دموکرات، چه خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 178

به "ظریف: از یک مقام آمریکایی نامه ای درباره مبادله زندانیان دریافت کردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: از یک مقام آمریکایی نامه ای درباره مبادله زندانیان دریافت کردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید