فرمان تازه ترامپ علیه کارگران خارجی

به گزارش مجله سامی، رئیس جمهور آمریکا طی فرمان اجرایی به کارگیری کارگران خارجی توسط پیمانکاران آمریکایی را محدود کرد.

فرمان تازه ترامپ علیه کارگران خارجی

به گزارش مجله سامی به نقل از هیل، فرمان اجرایی رییس جمهوری آمریکا، دارندگان ویزا (H-1B) را مورد هدف قرار می دهد و با این دستور پیمانکاران آمریکایی باید در جذب نیرو آمریکایی ها و داراندگان گرین کارت را نسبت به کارگران خارجی در اولویت قرار بدهند.

این کزارش اضافه کرد: با دستور ترامپ، پیمانکاران آمریکایی احتیاج است حسابرسی داخلی انجام دهند تا فقط شهروندان و اتباع آمریکایی را در مشاغل دولتی به کار بگیرند.

ویزا (H-1B) آمریکا برای کارگران ماهر استفاده می گردد و در صنعت فناوری رایج است.

این فرمان در حالی صادر می گردد که ترامپ پیش از این به بهانه حفظ و حراست از مشاغل آمریکاییِ آسیب دیده از همه گیری ویروس کرونا وعده داده به زودی مقرراتی را درباره محدودیت صدور ویزا برای بعضی از کارگران خارجی وضع خواهد نمود.

دولت آمریکا در سال های اخیر برای محدود کردن برنامه کارگران ماهر خرجی کوشش نموده و این امر محبوبیت او را کاهش داده است. صنعت فناوری در آمریکا با استفاده از این ویزا کوشش می نماید استعدادهای خارجی را به ویژه در زمینه های علوم و مهندسی جذب کند.

منتقدان می گویند بعضی از شرکت ها از این برنامه سوء استفاده نموده اند و کوشش می نمایند نیروی کار آمریکایی جذب نمایند.

حدس بعضی رسانه ها نشان می دهد که تعلیق صدور ویزا کار شامل اتباع هندی و چینی خواهد بود که به استخدام شرکت های عظیم فناوری در آمریکا در می آیند.

کرونا موجب از دست رفتن بسیاری از مشاغل در آمریکا در دوران کرونا و قرنطینه ناشی از آن شده است. بیکاری در آمریکا به طور بی سابقه ای به دلیل اعلام مرخصی اجباری شرکت ها افزایش یافته است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1173

به "فرمان تازه ترامپ علیه کارگران خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمان تازه ترامپ علیه کارگران خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید