لهستان: ترکیه حق مشارکت نکردن در طرح دفاعی بالتیک را ندارد

به گزارش مجله سامی، لهستان در واکنش به تهدید ترکیه درباره حمایت نکردن از طرح دفاعی بالتیک اعلام نمود ترکیه نمی تواند تصمیم خود را زیر پا بگذارد، این یک موضوع نظامی است.

لهستان: ترکیه حق مشارکت نکردن در طرح دفاعی بالتیک را ندارد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش ، به نقل از رویترز، کریستوف سزرسکی، مشاور رئیس جمهور لهستان در واکنش به تهدید ترکیه مبنی بر حمایت نکردن از طرح دفاعی بالتیک در صورت تداوم حمایت اروپا از گروه های تروریستی کُرد سوری، گفت ترکیه نمی تواند تصمیم خود را زیر پا بگذارد.

پیش تر مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه گفته بود: ناتو باید به نگرانی همه اعضای خود توجه کند و آنچه که برای کشور های حوزه بالکان مورد احتیاج است، برای ما نیز لازم به شمار می رود.

همچنین یک مقام دیپلمات این کشور گفته بود تا زمانی که طرح دفاعی ترکیه که شامل تروریستی اعلام کردن ی پ گ است، در ناتو تصویب نشود، آنکارا نیز طرح دفاعی این سازمان برای حوزه بالتیک و لهستان را امضا نخواهد کرد.

: آکار: ناتو با ترکیه قوی تر و معنادارتر است

ناتو: به هر حمله ای به حوزه بالتیک پاسخ می دهیم

مشاور رئیس جمهور لهستان گفت: هیچ راهی برای بازگشت ترکیه به تصمیمی که در نشست ناتو گرفته، وجود ندارد. تصمیم ها برای هر دو طرح بالتیک لهستان و ترکیه اتخاذ شده و اکنون ما منتظر اجرای آن طرح ها هستیم. این یک موضوع نظامی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 637

به "لهستان: ترکیه حق مشارکت نکردن در طرح دفاعی بالتیک را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لهستان: ترکیه حق مشارکت نکردن در طرح دفاعی بالتیک را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید