لودریان با رافائل گروسی پیرامون توافق هسته ای ایران مصاحبه کرد

به گزارش مجله سامی، به گزارش خبرنگاران، وزارت خارجه فرانسه با صدور بیانیه ای از گفت وگوی تلفنی ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه این کشور با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران خبر داد.

لودریان با رافائل گروسی پیرامون توافق هسته ای ایران مصاحبه کرد

طبق بیانیه وزارت خارجه فرانسه، لودریان در این گفت وگوی تلفنی ضمن تقدیر از اقدام بی طرفانه و حرفه ای آژانس، بر حمایت کامل خود از تلاش های گروسی برای تداوم مأموریت و فعالیت های آژانس در راستی آزمایی و کنترل تعهدات ایران تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است که ژان ایو لودریان ضمن ابراز نگرانی نسبت به تصمیم ایران برای توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی، با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پیرامون تلاش های دیپلماتیک فرانسه و شرکایش جهت یافتن راهکارهایی بر پایه مذاکره با هدف برگرداندن ایالات متحده و ایران به تعهدات هسته ای خود ذیل برجام مصاحبه کرد.

گفتنی است، تروئیکای اروپایی (انگلیس، فرانسه و آلمان) سه شنبه گذشته با صدور بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از تصمیم ایران درباره توقف پروتکل الحاقی، حمایت خود را از تفاهم به دست آمده با آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره تداوم نظارت و راستی آزمایی های ضروری در ایران اعلام کردند.

نکته قابل توجه آن است که در بیانیه این سه کشور اروپایی به نقض صریح قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد از سوی آمریکا هیچ گونه اشاره ای نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1572

به "لودریان با رافائل گروسی پیرامون توافق هسته ای ایران مصاحبه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لودریان با رافائل گروسی پیرامون توافق هسته ای ایران مصاحبه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید