منتظر سرانجام مهلت 100 روز الکاظمی هستیم

به گزارش مجله سامی به نقل از المعلومه، سعد المطلبی عضو ائتلاف دولت قانون عراق به موضع گیری درباره مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور و عملکرد وی پرداخت.

منتظر سرانجام مهلت 100 روز الکاظمی هستیم

وی اضافه نمود: الکاظمی به تنهایی مسئول اشتباهاتی است که در قبال حشد شعبی مرتکب شده است؛ زیرا وی نخست وزیر است و تصمیم آخر را وی اتخاذ می نماید. دولت الکاظمی در ابتدا راه خود به گونه ای عمل نموده که گویا یک مرکز اطلاع رسانی است و نه دولتی که امور کشور را به پیش ببرد.

المطلبی تاکید نمود: ائتلاف دولت قانون منتظر انتها مهلت 100 روزه الکاظمی است تا موضع خود را در حمایت یا عدم حمایت از این دولت به همراه گروههای سیاسی دیگر اعلام کند. مدت 100 روزه وی در اول ماه محرم الحرام به انتها می رسد.

این در حالی است که محمد العزی نماینده مجلس عراق هم درباره عملکرد دولت مصطفی الکاظمی با دیده تردید نگریسته بود.

گفتنی است که دو روز قبل هم محمد مهدی البیاتی از مسئولان سازمان بدر عراق گفته بود: خط مشی مصطفی الکاظمی تا به امروز مبهم است و طی ماههای آینده با روشن شدن نیاتش هر رخدادی ممکن است که رخ دهد. حیدر العبادی نخست وزیر اسبق، حشد شعبی را در رأس نیروهای امنیتی قرار داد و حتی ضمن گارد تشریفات؛ اما الکاظمی این کار را ننموده است. الکاظمی به دنبال خودنمایی به هر شکلی است و دستور بازداشت نیروهای حشد شعبی به اتهام حمله به سفارت آمریکا در بغداد و سکوت در قبال حمله ترکیه به عراق، تناقض در تصمیماتش را نشان می دهد. الکاظمی توان انحلال حشد شعبی را ندارد. حتی رئیس جمهور عراق هم نمی تواند اینکار را انجام دهد زیرا حشد شعبی به اراده مرجعیت و ملت عراق شکل گرفته است.

گفتنی است یگان مبارزه با تروریسم عراق در اقدامی هماهنگ با منویات آمریکا در این کشور اقدام به حمله به مقر کتائب حزب الله عراق نموده بود و شماری از نیروهای مقاومت را بازداشت نموده بود. این حمله به مقر گردان های حزب الله عراق وابسته به نیروهای حشد شعبی موجی از واکنش های منفی را در میان محافل سیاسی عراقی برانگیخته به صورتی که بیشتر شخصیت های سیاسی این کشور حمله مذکور را به ضرر عراق دانستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1119

به "منتظر سرانجام مهلت 100 روز الکاظمی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر سرانجام مهلت 100 روز الکاظمی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید