مولایی: برجام برای اروپایی ها حیثیتی است، امکانات و توان اروپا در حد انتظار ایران نیست

به گزارش مجله سامی، یک کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: توان و امکان اروپایی در حد انتظار ایران نیست، علاوه بر این چون برجام تصمیم حیثیتی و بین المللی برای آن ها است هیچ وقت حاضر نمی شوند که بگویند در این زمینه شکست خورده اند.

مولایی: برجام برای اروپایی ها حیثیتی است، امکانات و توان اروپا در حد انتظار ایران نیست

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

یوسف مولایی در گفت وگو با مجله سامی در ارزیابی خود از اجرای گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران اظهار کرد: به نظر می رسد در شرایط فعلی ایران و آمریکا در حال زورآزمایی و طناب کشی هستند و ایران هر از چند گاهی از اروپا در خواست می کند تا به سمت ایران گرایش داشته باشد اما در واقع اروپایی ها بنایی ندارند به طور جدی وارد شوند، البته در حد توانی که داشته اند اقدام لازم را انجام داده اند بیش از این هم توانایی خاصی ندراند.

وی شرح داد: فشار به اروپا مشکل ایران را حل نمی کند، ایران باید به طور اساسی برای حل این معضل که یک طرف آن آمریکا است، به زور آزمایی خود ادامه دهد.

این استاد دانشگاه همچنین اظهار داشت: ایران کاری که می توانسته انجام دهد را در قالب کاهش تعهدات در چارچوب برجام اظهار داشته و از این طریق می خواهد به اروپایی ها هم فشار آورد تا جدی تر وارد عمل شوند، اما اروپایی ها هم از طرف آمریکا و هم از طرف ایران تحت فشار قرار گرفته اند.

مولایی در ادامه اظهار کرد: به نظر می رسد اگر وضعیت به همین روال ادامه یابد و ایران براساس برجام تعهدات خود را کاهش دهد، احتمالا برجام از حیز انتفاع خارج شده و خاصیتش را از دست می دهد.

این کارشناس حقوق بین الملل با تاکید بر این که اقدامات اروپایی ها در حد انتظار ایران نیست، گفت: ایران بیش از این ها از اروپایی ها اننظار دارد اما امکانات و توان آن ها در حد انتظار ایران نیست و ممکن است این مساله به بن بست بینجامد.

وی شرح داد: در چنین شرایطی اروپایی ها باید شکست را بپذیرند که آن ها هم نمی خواهند زیرا این تصمیم برای آن ها ابعاد بین المللی، حیثیتی و حاکمیتی دارد و باید جلوی آمریکا پای آن بایستند که این کار هم برایشان سخت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 375

به "مولایی: برجام برای اروپایی ها حیثیتی است، امکانات و توان اروپا در حد انتظار ایران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مولایی: برجام برای اروپایی ها حیثیتی است، امکانات و توان اروپا در حد انتظار ایران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید