نیروهای امنیتی بورکینافاسو 30 تروریسم را کشتند

به گزارش مجله سامی، تلویزیون آر تی بی بورکینافاسو روز چهارشنه گزارش داد که نیروهای امنیتی این کشور در یک حمله غافلگیرانه به مواضع تروریست ها پیروز شدند حداقل 30 تن از آنان را از پای در آوردند.

نیروهای امنیتی بورکینافاسو 30 تروریسم را کشتند

بورکینافاسو

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی این کشور امروز با حمله به مخفیگاه یک گروه مضنون به اقدامات تروریستی در منطقه گرگانچی در شمال منطقه ساحلی بورکینافاسو پیروز شدند تا تعداد زیادی از آنان را به هلاکت برسانند.

این گزارش ضمن اینکه عملیات نیروهای امنیتی بورکینافاسو علیه تروریست ها را پیروزیت آمیز توصیف کرد و در عین حال از زخمی شدن چند نفر از این نیروها در عملیات مزبور خبر داد.

در حمله روز دوشنبه این دسته از تروریست ها به کارگران یک معدن در استان سوم این کشور، حداقل 23 غیرنظامی جان باخته بودند.

تروریسم

تروریست ها در شامگاه دوشنبه نیز در حمله دیگر به روستای تیتائو در استان شاقتصادی لوروم 8 شهروند را کشتند.

آنان در 28 سپتامبر (ششم مهر) نیز با حمله به روستاهای زیمتنگا در مرکز و شهرداری بورزانگا در شمال این کشور، 20 شهروند دیگر را قربانی حملات تروریستی خود کرده بودند.

اواسط شهریور نیز وقوع دو حمله مرگبار در شمال بورکینافاسو دستکم 29 کشته برجای گذاشته بود.

بورکینافاسو پیشتر یک کشور آرام در غرب آفریقا به شمار می آمد اما در طول سال های اخیر به دلیل بروز شورش های داخلی و خشونت تندروها و وقوع خشونت در کشور اقتصادی و ورود برخی از آنان به بورکینافاسو در وضع ناآرامی قرار گرفته است.

از سال 2015 در حملات گروه های تروریستی در بورکینافاسو ظرف چهار سال اخیر بیش از 500 نفر کشته و بیش از 280 هزار نفر بی خانمان شدند.

در پی افزایش حملات تروریستی از اول ژانویه 2019 (11 دی 97) در مناطق ساحلی، شاقتصادی و مرکزی بورکینافاسو وضع فوق العاده اعلام شد.

این وضع در 7 منطقه از مجموع 13 منطقه این کشور در حال اجراست.

24 شهریور ماه 15 کشور عضو اجلاس فوق العاده کشورهای عضو جامعه اقتصادی غرب آفریقا (اکواس - ECOWAS) متعهد شدند تا یک میلیارد دلار برای مبارزه با تروریسم در غرب آفریقا اختصاص دهند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 507

به "نیروهای امنیتی بورکینافاسو 30 تروریسم را کشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای امنیتی بورکینافاسو 30 تروریسم را کشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید