هشدار زالی: تهران همچنان آلوده به کروناست

به گزارش مجله سامی، علیرضا زالی اضافه نمود: در مناطقی که تردد ها و تراکم جمعیت بیشتر است، افراد مستعد که در گروه های پرخطر ابتلا به این ویروس قرار دارند، در معرض خطر بیشتری هستند و باید بیشتر از سایرین توصیه ها را جدی بگیرند.

هشدار زالی: تهران همچنان آلوده به کروناست

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، وی ادامه داد: برای کاهش اپیدمی کرونا ضرورت دارد، تمامی افراد در ساعت های شلوغ و پرتردد امکان حضور خود را در سطح شهر به حداقل برسانند و اگر چنانچه ناچار به حضور در اماکن عمومی شدند، از تجهیزات حفاظتی به خصوص ماسک استفاده نمایند. همچنین به محض ورود به منزل شست و شوی دست ها هرگز فراموش نشود.

زالی تاکید نمود: شست و شوی ساده دست ها به مدت 20 ثانیه با آب و صابون می تواند نقش بسیار بسزایی در مبتلا نشدن ه. کرونا داشته باشد.

ثبات نسبی ابتلا به کرونا در تهران در 24 ساعت گذشته

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا از ثبات نسبی بیماری کرونا درتهران اطلاع داد و گفت: در خصوص مبتلایان و بیماران ترخیص شده کرونایی تغییر چشمگیری را شاهد نبوده ایم، بنابراین با ثبات نسبتی شرایط، در مقایسه با 24 ساعت گذشته در شهر تهران روبرو هستیم.

وی اظهار کرد: در 24 ساعته گذشته تعداد بیمارانی که به عنوان مورد جدید با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های شهر تهران بستری شدند، به رقمی بالغ بر 212 نفر رسید.

زالی با بیان این که آمار مبتلایان به کرونا، تفاوت قابل توجهی با روز های گذشته نداشته، اضافه کرد: 62 نفر نیز در بخش های ویژه بیمارستان های تهران با علائم بسیار حاد تنفسی و بالینی تحت مراقبت ویژه قرار گرفته اند.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران اعلام نمود: مجموع افرادی که در تخت های عادی و ویژه بیمارستان های پایتخت بستری شده اند، با کاهش 2،2 درصدی مبتلایان به کووید 19 نسبت به روز گذشته تحت درمان هستند.

زالی گفت: در زمینه بیماران ترخیص شده کرونایی نیز تغییر چشمگیری را شاهد نبوده ایم؛ بنابراین با ثبات نسبتی شرایط، در مقایسه با 24 ساعت گذشته در شهر تهران روبرو هستیم.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران از افزایش تعداد مراجعان مبتلا به کرونا به مراکز بهداشتی شهر تهران اطلاع داد و اعلام نمود: این موضوع خبر خوشی است، چرا که به هر میزان مراجعان به حوزه های بهداشتی افزایش پیدا کند به طور طبیعی از میزان بار مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستان ها کاسته خواهد شد.

زالی با اشاره به استمرا و ثبات شهر تهران به لحاظ بار مراجعان و مبتلایان به کرونا تاکید نمود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی اصناف و به خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی ضرورت دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 14 تیر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1010

به "هشدار زالی: تهران همچنان آلوده به کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار زالی: تهران همچنان آلوده به کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید