واریز سود سهام عدالت به تعویق افتاد ، وعده جدید

به گزارش مجله سامی، سود سهام عدالت پارسال هنوز پرداخت نشده و تا به امروز تاریخ های مختلفی برای واریز این سود به حساب مشمولان اعلام شده است. درحالیکه پیش از این اعلام شده بود که اوایل دی ماه این واریز انجام می گردد، به دهه فجر موکول شد و اکنون هم آخرین اخبار حاکی از پرداخت در اسفندماه است.

واریز سود سهام عدالت به تعویق افتاد ، وعده جدید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعاتی که از سوی مسئولان اعلام شده است سود سهام عدالت در سال اقتصادی 1397 نسبت به سال اقتصادی قبلش حدود 50 تومان افزایش داشته است؛ به این ترتیب مشمولان سهام عدالت که یک میلیون تومان سهام دارند حدود 220 تا 230 هزار تومان سود خواهند گرفت. در سال 1396 کسانی که به ارزش یک میلیون تومان سهام عدالت داشتند بابت سود سال اقتصادی 1395 معادل 150 هزار تومان دریافت کردند.

با این حال زمان قطعی واریز هنوز در هاله ای از ابهام واقع شده است و هر دفعه تاریخ جدیدی برای آن اعلام می گردد. پیش از شروع دهمین ماه سال اخباری مطرح شد مبنی بر اینکه امسال سود به صورت یکجا و در هفته نخست دی ماه واریز خواهد شد، با این حال این اخبار از سوی سازمان خصوصی سازی رد و اعلام شد که جزئیات مربوط به شروع واریز سود سهام عدالت در امسال متعاقبا از مجاری ذی صلاح اعلام خواهد شد.

البته این اتفاق در هفته نخست دی ماه نیفتاد و چندی بعد، علیرضا صالح - رئیس سازمان خصوصی سازی - به ایسنا گفت: این سازمان در نظر دارد با توجه به میزان سود مصوب مربوط به عملکرد سال 1397 شرکت ها، همزمان با شروع دهه فجر بر مبنای میزان سود دریافت شده، نسبت به واریز سود به مشمولان سهام عدالت با اولویت اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه تا انتها امسال اقدام کند. شرکت ها هشت ماه فرصت دارند پول را به حساب سازمان خصوصی سازی واریز نمایند. درواقع سود را از شرکت های سرمایه پذیر جمع آوری می کنیم.

وی گفته بود که سود سهام عدالت پارسال را قبل از سال 1399 محاسبه و به حساب مشمولان واریز می کنیم. باتوجه به اینکه مجامع شرکت ها اکثرا در تیرماه برگزار شده تا انتها اسفند فرصت دارند پول را واریز نمایند و ما سعی می کنیم سود را قبل از سال جدید به حساب مشمولان واریز کنیم.

  • اوایل اسفند، آخرین وعده

درحالی وعده دهه فجر برای واریز سود سهام عدالت داده شد که رئیس کل سازمان خصوصی سازی اخیرا اعلام نموده که سود سهام عدالت از اوایل اسفند به حساب مردم واریز می گردد.

بر اساس این گزارش و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت، علیرضا صالح درباره میزان سود واریزی به حساب مشمولان گفته که رقم دقیق این سود فعلا معین نیست و باید در ابتدا سود مدنظر از شرکت ها دریافت و سپس به حسابِ دارندگان سهم واریز گردد.

  • سود سهام عدالت اوایل اسفند واریز می گردد
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 8 اسفند 1398 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 748

به "واریز سود سهام عدالت به تعویق افتاد ، وعده جدید" امتیاز دهید

1 کاربر به "واریز سود سهام عدالت به تعویق افتاد ، وعده جدید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز سود سهام عدالت به تعویق افتاد ، وعده جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید