واکنش روسیه به احتمال توافق تسلیحاتی با آمریکا

به گزارش مجله سامی، ایسنا نوشت: معاون وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد که مسکو آماده دستیابی به توافق تسلیحاتی با واشنگتن است اما اختلافات دو کشور در این زمینه بسیار زیاد است.

واکنش روسیه به احتمال توافق تسلیحاتی با آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه اضافه نمود: مسکو نقطه نظر ایالات متحده در خصوص دستیابی زودهنگام به یک توافقنامه چارچوب دار با فدراسیون روسیه در زمینه کنترل تسلیحات را متوجه نمی گردد؛ اختلافات جدی در مواضع، از جمله در خصوص انجماد زرادخانه ها، همچنان ادامه دارد و ملاقات با فرستاده ویژه دونالد ترامپ در هلسینکی، شرایط را تغییر نداده است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: چندین هفته است که ما در حال بحث و گفت وگو با آمریکایی ها هستیم که اولا، چه چیزی می تواند جنبه اصلی توافقنامه فرضی آینده را در این زمینه تشکیل دهد؟ ثانیا چگونه می توان با در نظر دریافت همه عوامل، از جمله تقویم سیاسی داخلی شناخته شده ایالات متحده، فشار فزاینده زمان به دلیل نزدیک شدن به تاریخ انقضای پیمان استارت نو در صورت عدم تمدید آن و سایر جنبه ها، چنین توافقی را تنظیم کرد.

به گفته وی، طرف روس در اصل آماده دستیابی به نوعی توافق نامه چارچوب دار است که صحبت در خصوص تعیین جهات و پارامترهای اصلی کارهای بعدی را امکان پذیر می نماید.

این دیپلمات روس تاکید نمود: اما ما فقط این گزینه را قبول داریم. ما (به این گزینه) نزدیک نشده ایم، من بر این (موضوع) تأکید می کنم و اصرار دارم که اخیراً به چنین توافقی با ایالات متحده نزدیک نشده ایم. کوشش های آمریکایی ها برای ارائه موضوع به گونه ای که گویی ما در آستانه چنین توافقی هستیم و چیز کمی به آن باقی مانده است و به دست خواهد آمد، تعیین نیست بر چه اساسی است.

ریابکوف توضیح داد که اگر ایالات متحده با پیشنهادات فدراسیون روسیه موافقت کند، حتی فردا می توان به توافقنامه چارچوب دار در خصوص تسلیحات دست یافت.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1275

به "واکنش روسیه به احتمال توافق تسلیحاتی با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به احتمال توافق تسلیحاتی با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید