واکنش ملک سلمان به حمله به تاسیسات نفتی شرق عربستان

به گزارش مجله سامی به نقل از العربیه، سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان به موضع گیری درباره عملیات بزرگ یمنی ها به تاسیسات نفتی سعودی در شرق این کشور پرداخت.

واکنش ملک سلمان به حمله به تاسیسات نفتی شرق عربستان

وی در جریان نشست کابینه عربستان که امروز سه شنبه برگزار گردید، مدعی شد: عربستان توان برخورد با حملات بزدلانه را دارد. عربستان توان برخورد با آثار این حملات بزدلانه که فقط تاسیسات حیاتی عربستان را هدف قرا نمی دهد بلکه امداد رسانی نفت جهان را هدف قرار می دهد و ثبات اقتصاد جهانی را تهدید می نماید، را دارد.

شاه سعودی از کشورهای برادر، دوست و مسئولان بین المللی و سازمانهای منطقه ای و بین المللی که این حمله را محکوم نموده اند، قدردانی کرد.

کابینه سعودی در نشست خود که به ریاست ملک سلمان برگزار گردید، مدعی شد: هدف از این حمله خرابکارانه بی سابقه که صلح و امنیت بین المللی را تهدید می نماید در درجه اول امداد رسانی انرژی جهانی است و امتداد اقدامات خصمانه سابق علیه شرکت آرامکو با استفاده از سلاح ایرانی است. جامعه بین المللی باید به مسئولیت خود عمل کند و طرفی که در ورای این حملات است را محکوم کند و با این حملات که شریان اقتصاد جهانی را نشانه می گیرد، مقابله کند. این ادامه حملاتی است که آزادی کشتیرانی را تهدید کرد و بر ثبات رشد مالی جهانی تاثیر گذاشت. عربستان از اراضی و تاسیسات حیاتی خود دفاع خواهد نمود و توان مقابله با این اقدامات هر که منشاء آن باشد را داراست و از جامعه بین المللی می خواهد که اقدامات کوبنده تری برای توقف این قبیل تجاوزات آشکار به عمل آورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 442

به "واکنش ملک سلمان به حمله به تاسیسات نفتی شرق عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ملک سلمان به حمله به تاسیسات نفتی شرق عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید