مجلس افغانستان: دولت با عدم احترام به قانون اساسی به استبداد رای روی آورده است

به گزارش مجله سامی، نمایندگان مجلس افغانستان با انتقاد از اداره بعضی وزارتخانه ای این کشور توسط سرپرست بیان کرد که دولت با عدم احترام به قانون اساسی به استبداد رای روی آورده است.

مجلس افغانستان: دولت با عدم احترام به قانون اساسی به استبداد رای روی آورده است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، نمایندگان مجلس افغانستان از ادامه کار وزرای رد صلاحیت شده و برکناری های اخیر بعضی مقامات توسط ریاست جمهوری این کشور انتقاد کردند و آن را استبداد رای دانستند.

میررحمان رحمانی رئیس مجلس افغانستان اظهارداشت که دولت به قانون اساسی احترام نمی گذارد و عرف سرپرستی را تقویت می نماید.

شرف الدین عینی عضو مجلس این کشور نیز گفت که ادامه کار سرپرست ها که رای اعتماد را نگرفتند خلاف قانون اساسی است و خیانت و استبداد رای دولت را نشان می دهد.

وی بعضی اقدامات دولت و ادامه کار سرپرست ها را توهین به نمایندگان و مردم این کشور گفت.

نماینده مجلس افغانستان اعلام نمود که وزرای بهداشت، دارایی و کشور توسط اشرف غنی و بر اساس تعصب و اسبتداد رای برکنار شدند.

ملالی اسحاق زی دیگر عضو مجلس نیز گفت که دولت افغانستان بویژه اشرف غنی باید این فرهنگ را از بین ببرد و وزاری جدیدی را جهت کسب رای اعتماد معرفی کند.

پیش از این مجلس افغانستان وزرای پیشنهادی اطلاعات و فرهنگ، توسعه روستایی، امور زنان، آموزش و پرورش و نامزد ریاست بانک مرکزی این کشور را رد صلاحیت کردند؛ اما آنها خلاف قانون اساسی هنوز به کارشان ادامه می دهند.

بر اساس قانون اساسی افغانستان، یک اداره بیشتر از دو ماه نباید توسط سرپرست اداره گردد و نیز وزرای پیشنهادی رد صلاحیت شده نیز حق ندارند در اداره یا وزراتخانه مورد نظر باقی بماند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1592

به "مجلس افغانستان: دولت با عدم احترام به قانون اساسی به استبداد رای روی آورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس افغانستان: دولت با عدم احترام به قانون اساسی به استبداد رای روی آورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید