پروژه آبخیزداری و آبخوان داری تنگ کنشت کرمانشاه افتتاح شد

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران/کرمانشاه مراسم روز درختکاری و شروع هفته منابع طبیعی در کرمانشاه، با درختکاری و افتتاح پروژه آبخیزداری و آبخوان داری در حوزه آبخیز تنگ کنشت کرمانشاه برگزار گردید.

پروژه آبخیزداری و آبخوان داری تنگ کنشت کرمانشاه افتتاح شد

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، امروز(15اسفند) در این مراسم با بیان اینکه سال جاری ویژه برنامه روز درختکاری در شهر کرمانشاه به منظور پیشگیری از شیوع کرونا بدون حضور سازمان های مردم نهاد برگزار گردید، اظهار کرد: با این حال امیدواریم مردم در هفته منابع طبیعی سال جاری هم برای سلامتی طبیعت که در حقیقت سلامت خودشان است، از کاشت درخت غافل نشوند.

بازوند سپس از اجرای پروژه آبخیزداری و آبخوان داری در حوزه آبخیز تنگ کنشت به عنوان یک اقدام خوب یاد کرد و اضافه نمود: تا قبل از افتتاح این پروژه، در اثر بارش شدید باران احتمال جاری شدن سیل در محدوده شمال شهر کرمانشاه وجود داشت که با انجام عملیات آبخیزداری و آبخوان داری خوشبختانه این تهدید از بین رفته و دیگر با بارش شدید باران محدوده شمال شهر کرمانشاه سیلابی نمی گردد.

به گزارش مجله سامی، بازوند ادامه داد: امیدواریم در حوزه آبخیز قره سو هم که هم اکنون احتمال وقوع سیل در اثر بارش های شدید را داشته و تهدیدی برای شهر کرمانشاه در بارندگی های شدید است، مشابه این طرح اجرا گردد.

مقام ارشد اجرایی استان کرمانشاه تاکید نمود: در صورت اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری در حوزه آبخیز قره سو دیگر نگرانی بابت جاری شدن سیل در بارندگی های شدید در شهر کرمانشاه نخواهیم داشت.

پروژه آبخیزداری و آبخوان داری تنگ کنشت شهرستان کرمانشاه در مساحتی بالغ بر 15 هزار هکتار و با اعتباری معادل 8500 میلیون ریال و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی سال جاری اجرا شده است.

ادامه این مراسم با نهال کاری توسط استاندار کرمانشاه و دیگر حاضران همراه بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 850

به "پروژه آبخیزداری و آبخوان داری تنگ کنشت کرمانشاه افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه آبخیزداری و آبخوان داری تنگ کنشت کرمانشاه افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید