پلیس مالزی 79 نفر را در استان صباح دستگیر کرد

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران : پلیس مالزی گفت بیش از 79 نفر را در استان صباح واقع در جزیره بورنئو دستگیر نموده است.

پلیس مالزی 79 نفر را در استان صباح دستگیر کرد

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سامی به نقل از فرانس 24؛ اقدام پلیس مالزی در دستگیری 79 نفر در استان صباح در حالی است که پلیس مالزی به کوشش خود برای سرانجام دادن به درگیری ها با شبه نظامیان فیلیپینی در این منطقه در یک ماه گذشته ادامه می دهد.

در جریان درگیری های روز شنبه بین پلیس مالزی و شبه نظامیان فیلیپینی، یکی از افراد مسلح فیلیپینی کشته شده است تا تعداد کشته شدگان این درگیری ها به بیش از 61 نفر برسد. شبه نظامیان فیلیپینی ماه گذشته وارد روستایی در استان صباح شدند و ادعای مالکیت این روستا را نموده اند.

اسماعیل عمر رئیس پلیس مالزی نیز تاکید نمود: این عملیات تا سرانجام یافتن کامل اقدامات افراد مسلح ادامه خواهد یافت. یکی از افراد مسلح فیلیپینی که روز شنبه قصد داشت از کمربند امنیتی ایجاد شده از سوی پلیس مالزی در اطراف دو روستا در استان صباح قرار کند، به ضرب گلوله نیروهای امنیتی مالزی کشته شده است.

وی اضافه نمود، پلیس مالزی تا کنون 79 نفر را که مظنون به داشتن رابطه با افراد مسلح فیلیپینی هستند در استان صباح بازداشت نموده است. وی روز آدینه گفت، پلیس مالزی بیش از 50 زن و مرد را در خارج از منطقه درگیری با افراد مسلح فیلیپینی دستگیر نموده است.

این افراد به اتهام ارتکاب فعالیت های تروریستی تحت بازپرسی قرار گرفته اند. این بدترین بحران امنیتی مالزی در سال های اخیر به شمار می رود و دولت مالزی میخواهد هر چه سریع تر به آن سرانجام دهد. مالزی هر گونه آتش بس با شبه نظامیان فیلیپینی را رد نموده است.

مقام های مالزی اعلام نموده اند که تا کنون 53 شبه نظامی و 8نیروی پلیس در جریان این بحران کشته شده اند. بحران در استان صباح مالزی زمانی شروع شد که ماه گذشته تعدادی از شبه نظامیان فیلیپینی به رهبری اگبی مودین کرام برادر کوچکتر جمال الکرام سوم با قایق وارد روستایی در استان صباح شدند و آن را اشغال کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 355

به "پلیس مالزی 79 نفر را در استان صباح دستگیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس مالزی 79 نفر را در استان صباح دستگیر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید