پیش بینی بازار مسکن در شش ماهه دوم سال جاری

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران: یک کارشناس اقتصاد مسکن، از احتمال کاهش رکود بازار مسکن در امسال در مقایسه با سال گذشته اطلاع داد و گفت: براساس اطلاعات به دست آمده و آنالیز های اجرا شده، بازار مسکن در بهار امسال همانند زمستان سال گذشته همچنان تحت تاثیر کرونا ویروس، قرار خواهد داشت و با خروج تدریجی از زیر سایه سنگین این ویروس، به تدریج در سه فصل دیگر سال شاهد رونق نسبی بازار مذکور خواهیم بود.

پیش بینی بازار مسکن در شش ماهه دوم سال جاری

جهت دریافت خدمات آلاچیق قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش مجله سامی به نقل از ایسنا؛ محمد گلاب کش، اضافه نمود: برآوردها نشان می دهد که بازار مسکن درامسال به خصوص درشش ماهه دوم سال، در مقایسه با سال گذشته با بهبود نسبی همراه باشد، اگرچه همچنان بواسطه تحولات ارزی و تحریم های بین المللی، غیرقابل پیش بینی باقی خواهد ماند.

وی، با بیان اینکه، آنالیز ها نشان می دهد، تورم بازار مسکن در امسال از تورم عمومی فراتر نخواهد رفت، اضافه نمود: بر این اساس، نقش مالی بخش مسکن در اقتصاد کلان کشور در سال 99 با کمی بهبود در نیمه دوم این سال، همانند سال گذشته خواهد بود.

گلاب کش، با تاکید بر اینکه گزارش ها حاکی از این است که بازار مسکن در سال 1399همچون سال گذشته درگیر رکود تورمی خواهد بود، توضیح داد: به رغم اینکه اقتصاد بورس در سال های اخیر با رشد چشم گیری درراستای جذب سرمایه گذار روبرو بوده است و به نوعی جایگزین اقتصاد بخش مسکن در این زمینه، شده است اما در امسال همچنان بازار مسکن بستر امنی جهت سرمایه گذاری خواهد بود.

وی ریسک سرمایه گذاری در اقتصاد بخش مسکن را پایین توصیف کرد و گفت: گزارش های مالی نشان می دهد، امروزه سرمایه گذاران با شرایط عدم اطمینان جهت سرمایه گذاری روبرو هستند و در این شرایط بازار مسکن توانسته فضای امنی را جهت جذب سرمایه گذاران به خصوص سرمایه های سرگردان فراهم آورد. این شرایط در امسال نیر تداوم و ریسک سرمایه گذاری پایینی خواهد داشت.

گلاب کش، اضافه نمود: براین اساس به نظر می رسد در امسال بخشی از نقدینگی بازار بورس، ارز و طلا، بواسطه جهش قیمت در این بازارها و به تبع آن ریسک جهت سرمایه گذاری، به بازار مسکن تزریق خواهد شد و پیش بینی ها حاکی از آن است که معاملات مسکن در شش ماهه دوم امسال رشد داشته باشد.

وی، در خاتمه توضیح داد: آنالیز اطلاعات به دست آمده نشان می دهد، در مجموع اقتصاد بازار مسکن در امسال تحت تاثیر ویروس کرونا، تحولات ارزی، فراز و نشیب های قیمت نفت و... و. غیرقابل پیش بینی باقی بماند؛ اگرچه همچنان در مقایسه با سایر بازارها بستر امنی جهت سرمایه گذاری خواهد بود و به نسبت سال گذشته با رکود کمتری روبرو خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 7 خرداد 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 933

به "پیش بینی بازار مسکن در شش ماهه دوم سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی بازار مسکن در شش ماهه دوم سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید