15هزار هکتار از باغات قم بدون هیچ نظارتی از بین رفته است

به گزارش مجله سامی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: نابودی دامنه دار باغات در قم همچنان ادامه دارد و از سالهای گذشته تاکنون نیز 15 هزار هکتار از باغات قم بدون هیچ نظارتی از بین رفته است.

15هزار هکتار از باغات قم بدون هیچ نظارتی از بین رفته است

به گزارش مجله سامی، حسن بختیاری شامگاه دوشنبه در هفتاد و پنجمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در سالن جلسات ساختمان شهید باکری مطرح نمود: توسعه فضای سبز یکی از سیاست های مهم است که باید در روند توسعه شهری مورد توجه باشد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: استفاده از ظرفیت های خودجوش و مردمی نقش مهمی در توسعه فضای سبز دارد و باید از مشارکت عمومی و ترغیب جامعه در کاشت درخت استفاده کرد.

وی توضیح داد: با توجه به از میان رفتن باغات در قم و نابودی فضاهای سبز خانگی باید راهکاری در جهت جلوگیری از بین رفتن فضای سبز اندیشید.

بختیاری اعلام کرد: متاسفانه نابودی دامنه دار باغات در قم همچنان ادامه دارد و از سالهای گذشته تاکنون نیز 15 هزار هکتار از باغات قم بدون هیچ نظارتی از بین رفته است.

وی اظهار کرد: یکی از مسائل مهم در توسعه فضای سبز نیز استفاده صحیح از منابع آب است در این ارتباط شهرداری باید سازوکارهایی در استفاده بهینه از آب اتخاذ کند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: یکی از طرح های مهم در راستای توسعه فضای سبز، اجرای طرح بام سبز در قم است.

وی اعلام نمود: با توجه به نابودی باغات و فضای سبز به نظر می رسد عملیاتی شدن طرح بام سبز می تواند تا حدی کمبود فضای سبز در قم را جبران کند.

در ادامه جلسه نیز سید امیر سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم اعلام کرد: ایجاد فضای سبز می تواند نقش مهمی در تلطیف هوای قم داشته باشد به ویژه اینکه قم از نظر آب و هوایی شرایط نامناسبی را در قم شاهد هستیم.

وی اظهار کرد: بر اساس آئین نامه های اجرایی و تصمیمانی که شورای اسلامی شهر اتخاذ نموده اند ساختمان ها باید در روند ساخت و ساز به ایجاد فضای سبز و صرفه جویی در مصرف آب توجه داشته باشند تا از مشوق ها و مزایای در نظر گرفته بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 110

به "15هزار هکتار از باغات قم بدون هیچ نظارتی از بین رفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15هزار هکتار از باغات قم بدون هیچ نظارتی از بین رفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید