40 درصد متوفیان کرونایی در تهران

به گزارش مجله سامی، مدیر عامل سازمان بهشت زهرا گفت حدود 40 درصد متوفیان کرونا در تهران به خاک سپرده شده اند.

40 درصد متوفیان کرونایی در تهران

به گزارش ایسنا، سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا در جریان بازدید رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از مجموعه بهشت زهرا با ارائه گزارشی از اقدامات اجرا شده در این مجموعه گفت: بحران کرونا در طول تاریخ 50 ساله بهشت زهرا (س) بی سابقه بوده است و کارکنان این سازمان 14 ماه سخت را پشت سر گذاشته اند و همچنان نیز با قدرت به کار خود ادامه می دهند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) مطرح نمود: از حدود 68 هزار متوفی کرونایی در کشور عملیات تطهیر حدود 27 هزار و 500 متوفی در بهشت زهرا (س) اجرا شده است، یعنی حدود 40 درصد متوفیان کرونایی از سوی تهران و 60 درصد دیگر آن در 30 استان مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی براساس آمار وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا در سازمان بهشت زهرا (س) به بالاترین میزان رعایت شده است، اضافه کرد: کارکنان سازمان بهشت زهرا (س) در 14 ماه گذشته 9 بار غربالگری کرونا شده اند و تا به امروز 191 نفر از کارکنان این سازمان به بیماری کرونا مبتلا شده اند که تمامی آنان بهبود یافته اند.

تجهیز مرکز مدیریت بحران بهشت زهرا (س)

رضا کرمی محمدی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نیز گفت: حقیقتا باید از زحمات مدیران و کارکنان مجموعه بهشت زهرا به خصوص در ایام شیوع کرونا تشکر و قدردانی کنیم. پرسنل بهشت زهرا نیز از زمان شیوع کرونا هم شرایط کاری و همچنین روانی سختی را تجربه نموده اند و ما قدردان این عزیزان هستیم.

وی ادامه داد: تجربه بهشت زهرا در بحران کرونا تجربه ای بسیار مفید و یک تجربه جهانی است که می توان آن را در هفتمین مجمع جهانی کاهش خطرپذیری بلایا (UNISDR) که به زودی برگزار خواهد شد، ارائه کرد تا سایر کشور ها از این تجربیات استفاده نمایند.

کرمی محمدی با اشاره به تجهیز مرکز مدیریت بحران سازمان بهشت زهرا گفت: این مرکز به عنوان یک مرکز پشتیبان مدیریت بحران شهر تهران به مرکز فرماندهی عملیات اضطراری، مانیتورینگ پیشرفته و تجیهزات امداد و نجات مجهز خواهد شد و قطعا فعالیت آن نقش موثری در مدیریت بهتر در زمان بحران خواهد داشت. به ویژه آنکه بهشت زهرا در موقعیت مناسبی از شهر نیز قرار گرفته و دسترسی های آن به خطوط جاده ای، هوایی و ریلی آسان است.

منبع: فرارو
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1659

به "40 درصد متوفیان کرونایی در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 درصد متوفیان کرونایی در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید