ارایه 8 هزار خدمت به صنایع و مراکز علمی توسط ایرانیان خارج کشور

به گزارش مجله سامی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، آمارها گواهی می دهد که اجرای برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) تا به امروز توانسته 8 هزار خدمات تخصصی و دانشی ایرانیان خارج از کشور را به نفع کشور و مردم ثبت کند. تخصص هایی که به مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور معرفی می گردد و برای برطرف نیازهای فناورانه داخلی به کار می رود.

ارایه 8 هزار خدمت به صنایع و مراکز علمی توسط ایرانیان خارج کشور

برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی محققان و متخصصان ایرانی و برقرار ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال انجام است. این کار با ایجاد 150 پایگاه شامل بهترین دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و شرکت های دانش بنیان کشور سرعت گرفته است.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده تا به امروز 150 پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته اند. پایگاه هایی که با هدف سرعت دادن به فرآیند صادراتی زیست بوم فناوری و نوآوری در دیگر کشورها شکل گرفته اند و محلی هستند برای معرفی دستاوردهای فناورانه متخصصان ایرانی به جهان.

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در کوشش است تا در قالب حمایت از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و تعیین، راه اندازی کسب و کارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور یاری کند.

ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار، فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور، فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل و یاری به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته از جمله مهم ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1399

به "ارایه 8 هزار خدمت به صنایع و مراکز علمی توسط ایرانیان خارج کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارایه 8 هزار خدمت به صنایع و مراکز علمی توسط ایرانیان خارج کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید