ایرتگ اپل شریک جرم سارقان خودروهای لوکس شد

به گزارش مجله سامی، به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، در بیانیه ای که پلیس منطقه ای یورک منتشر کرده، درباره شناسایی روش تازه مجرمان برای ردیابی و سرقت خودروهای گرانقیمت به ساکنان هشدار داده شده است.

ایرتگ اپل شریک جرم سارقان خودروهای لوکس شد

طبق اطلاعات موجود این روش از سپتامبر 2021 مورد استفاده قرار گرفته است. در این زمان پلیس مشغول تحقیق درباره شیوه استفاده از دستگاه های کوچک ردیابی بود که سارقان روی خودروهای لوکس قرار می دادند تا بتوانند بعداً آنها را ردیابی و سرقت کنند.

پلیس منطقه مذکور به طور خاص به ایرتگ ها اشاره کرده است که سارقان آنها را در نقاط مخفی خودروهای پارک شده در خیابان های پر ترافیک یا پارکینگ ها می چسبانند. در مرحله بعد سارقان وسیله نقلیه مذکور را تا خانه صاحب آن ردیابی می کنند و سپس با استفاده از ابزارهایی خاص وارد خودرو می شود.

سارقان برای ورود به خودرو با پیچ گوشتی در سمت راننده یا کمک راننده را باز می کنند.

به همین علت پلیس منطقه یورک با انتشار توصیه هایی سعی دارد از سرقت خودروهای مردم جلوگیری کند. به گفته پلیس خودرو باید در یک گاراژ با قفل پارک شود. همچنین استفاده از قفل فرمان نیز کارآمد است. به مالکان خودروها توصیه شده پورت داده های خودرو نیز قفل شود به این ترتیب از دسترسی به رایانه موجود در وسیله نقلیه نیز جلوگیری می شود.

اپل در iOS-15.2 قابلیتی را به طور آزمایشی فعال کرده که به کاربران اجازه می دهد اشیا مخفی را ردیابی کنند. به این ترتیب مالکان می توانند ایرتگ های مخفی را ردیابی کنند و به پلیس اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1960

به "ایرتگ اپل شریک جرم سارقان خودروهای لوکس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرتگ اپل شریک جرم سارقان خودروهای لوکس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید