تدابیر شدید امنیتی در 11 پایگاه آمریکا و انگلیس در کویت

منابع امنیتی در کویت اعلام کردند که به دنبال تنش فزاینده در منطقه، 11 پایگاه و مقر نیروهای ویژه آمریکایی و انگلیسی و خانه های دیپلمات های این دو کشور در کویت تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته اند

تدابیر شدید امنیتی در 11 پایگاه آمریکا و انگلیس در کویت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دستگاه های امنیتی کویت طرح استقرار گسترده برای محافظت از تاسیسات حیاتی را به منظور مقابله با هرگونه خطرات احتمالی اجرا نموده و 11 پایگاه و ساختمان های متعلق به نیروهای آمریکایی و انگلیسی در کویت را در چارچوب توافقنامه های دفاعی مشترک تحت این تدابیر قرار داده است.

روزنامه کویتی القبس، امروز- جمعه- به نقل از منابعی نوشت که تشدید تدابیر امنیتی همچنین شامل بعضی خانه های مقام ها و دیپلمات های آمریکایی و انگلیسی در کویت هم می گردد.

همین منابع تصریح کردند، یک تیم کامل از تمامی حوزه های دستگاه های امنیتی در وزارت کشور کویت برای نظارت بر راهبرد تامین امنیت و دفع خطر از منافع آمریکایی و انگلیسی تشکیل شده است.

طبق اعلام این منابع، کویت در امنیت کامل به سر می برد و تمامی این تدابیر به منظور احتیاط و به موازات تشدید ناآرامی ها در منطقه اتخاذ شده است و وزارتخانه های دفاع و کشور، گارد ملی و دیگر طرف های ذی ربط با حفظ امنیت کویت در این باره در هماهنگی مستمر به سر می برند.

نیروهای آمریکایی 6 پایگاه در کویت دارند. این پایگاه ها در شهرها و مناطق دوحا، کابالز، آرنیجان، احمد الجابر، علی السالم و مینا الاحمدی واقع هستند و در جریان حمله نیروهای آمریکا به عراق از یک نقش محوری در حمله و پشتیانی نیروهای ارتش آمریکا برخوردار بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 14 اسفند 1398 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 763

به "تدابیر شدید امنیتی در 11 پایگاه آمریکا و انگلیس در کویت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدابیر شدید امنیتی در 11 پایگاه آمریکا و انگلیس در کویت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید