جریمه سنگین فرانسه علیه گوگل ، 57 میلیون دلار برای نقض قوانین حریم خصوصی نو اروپا

به گزارش مجله سامی، فرانسه، گوگل را با رقم 57 میلیون دلار به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی اروپا جریمه نموده است. کمیسیون تنظیم مقررات فرانسه اعلام نموده که گوگل به درستی شرح نمی دهد که چگونه یا چرا داده های مردم را جمع آوری می نماید.

جریمه سنگین فرانسه علیه گوگل ، 57 میلیون دلار برای نقض قوانین حریم خصوصی نو اروپا

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، به نظر می رسد غولهای فناوری در اروپا با چالش هایی سخت درگیر خواهند بود چرا که قوانین و مقررات کشورهای اروپایی نسبت به سال های گذشته بسیار سخت گیرانه تر شده است. برای مثال گوگل پیروز نشده رضایت مندی کاربران را در خصوص حذف آگهی های ناخواسته انور که انتظار می رفت فراهم کند.

جریمه گوگل را می توان نخستین نتیجه آزمون بزرگ قوانین حفظ حریم خصوصی اروپا دانست که به تنظیم نماینده های محلی قدرت اعمال جریمه های میلیون دلاری را می دهد.

سازمان دیده بان اطلاعات فرانسه؛CNIL از قدرت خود استفاده نموده تا جریمه قابل توجهی را نسبت به گوگل اعمال کند. این سازمان معتقد است که گوگل به وضوح به کاربران خود نمی گوید چه کاری با اطلاعات شخصی آنان انجام می دهد و روش های جمع آوری اطلاعات را شرح نمی دهد.

البته این احتمال وجود دارد که گوگل درخواست تجدید نظر دهد. تحقیقات CNIL به وسیله مکس شرمز، فعال حریم خصوصی شروع شده است، که پرونده های چندگانه ای علیه شرکت های تکنولوژیکی بزرگ را به ثبت رسانده است.

شرمس در بیانیه ای گفت: ما بسیار مسرور هستیم که برای اولین بار یک مقام حفاظت از اطلاعات اروپا از امکانات GDPR برای مجازات نقض صریح قانون استفاده می نماید. ما متوجه شده ایم که شرکت های بزرگی مانند گوگل به سادگی قانون را به صورت متفاوتی تفسیر می نمایند و اغلب تنها به صورت سطحی محصولات خود را با قانون تطبیق می دهند.

وی ادامه داد: بسیار مهم است که مقامات روشن نمایند که رفتارهای غولهای فناوری سازگاری کافی را با اهداف آنان ندارد. ما نیز مسرور هستیم که کار ما حمایت از حقوق اساسی کاربران است.

یک سخنگوی گوگل به بلومبرگ گفت: مردم انتظار دارند استانداردهای شفافیت و کنترل ما بالا باشد. بنابراین ما در حال تصمیم گیری برای مشخص مراحل بعدی هستیم.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2211

به "جریمه سنگین فرانسه علیه گوگل ، 57 میلیون دلار برای نقض قوانین حریم خصوصی نو اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه سنگین فرانسه علیه گوگل ، 57 میلیون دلار برای نقض قوانین حریم خصوصی نو اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید