خبرنگاران حمایت آمریکایی ها از محدودیت های کرونایی دولت جدید

به گزارش مجله سامی، تهران-خبرنگاران- تارنمای خبری هیل گزارش داد: نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد دولت جو بایدن توانسته است با امضای دستور اجرایی در روز تحلیف، شامل اجباری کردن استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی در ساختمان های فدرال، مورد حمایت 81 درصد آمریکایی ها قرار گیرد.

خبرنگاران حمایت آمریکایی ها از محدودیت های کرونایی دولت جدید

به گزارش خبرنگاران، تارنمای هیل گزارش داد: نظرسنجی شبکه خبری ای بی سی نیوز و شرکت نظرسنجی آیپوسس نشان می دهد اکثریت جمهوریخواهان شامل 59 درصد از این اقدام حمایت کردند و اکثریت دموکرات ها و مستقل ها به ترتیب شامل 99 درصد و 83 درصد از این دستور حمایت

کردند. همچنین دو سوم آمریکایی ها (69 درصد) عملکرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا را در مقابله با همه گیری کرونا در روزهای بعد از مراسم تحلیف قبول دارند.

هچنین بر اساس این نظرسنجی، محبوبیت رئیس جمهوری جدید آمریکا بین دموکرات ها 97 درصد، افراد مستقل 70 درصد و در بین جمهوریخواهان 40 درصد است. بیشترین میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در اواسط ماه مارس گذشته 55 درصد بود. میزان محبوبیت او نزد دموکرات ها در این بازه زمانی 30 درصد بود.

به طور کلی میزان مقبولیت بایدن در دوران انتقال قدرت 67 درصد بود که بار دیگر رسم دیرینه بالاترین میزان حمایت از رئیسان جمهوری در آمریکا را در ماه های اول روی کار آمدن شان احیا کرد. البته ترامپ با کسب فقط 40 درصد محبوبیت در دوران انتقالی این رسم را شکست.

جمهوریخواهان حمایت کمتری را از اقدامات اولیه بایدن برای انتها دادن به ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا، توقف شرایط اضطراری ملی در مرزهای جنوبی و بازگشت آمریکا به سازمان جهانی بهداشت و توافق آب و هوایی پاریس داشته اند.

اکثریت پاسخ دهندگان به این نظرسنجی شامل 57 درصد درباره توانایی بایدن برای بازگرداندن اتحاد ملی ابراز اطمینان نموده اند، در حالی که 22 درصد گفتند که بسیار به اهداف بیان شده او در مراسم تحلیف اعتماد دارند.

این نظرسنجی نشان داد که تقریبا یک چهارم آمریکایی ها می گویند عمیقا درباره توانایی رئیس جمهور برای ایجاد وحدت دوباره در کشورشان تردید دارند.

نظرسنجی ای بی سی نیوز و آیپسوس با مشارکت 504 نفر از بزرگسالان آمریکایی به زبان های انگلیسی و اسپانیایی در روزهای 22 و 23 ژانویه (4-3 بهمن) و بعد از روز تحلیف با حاشیه خطای 5 درصد اجرا شده است.

دولت بایدن پیشنهاد بسته یاری کرونایی ی1.9 تریلیون دلاری را ارائه داده اما قانونگذاران جمهوریخواه به دلیل بسیار هزینه بر بودن، از آن انتقاد نموده اند.

کرونا تا به امروز در آمریکا 25 میلیون و 702 هزار و 125 نفر را مبتلا نموده که از این تعداد 429 هزار و 490 جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1513

به "خبرنگاران حمایت آمریکایی ها از محدودیت های کرونایی دولت جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمایت آمریکایی ها از محدودیت های کرونایی دولت جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید