دقت راکت های هدایت پذیر سپاه به 7 متر رسید ، شلیک های آرش دقیق تر شد

به گزارش مجله سامی، با تست اخیر راکت های هدایت پذیر 122 میلیمتری آرش توسط جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه، دقت اصابت این راکت ها به 7 متر رسیده است.

دقت راکت های هدایت پذیر سپاه به 7 متر رسید ، شلیک های آرش دقیق تر شد

به گزارش مجله سامی به نقل از تسنیم، سردار علی کوهستانی مسئول سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه از هدایت پذیر شدن راکت های 122 میلیمتری آرش خبر داد.

وی افزود: در حوزه توپخانه، یک کار مشترکی را در دقت افزایی راکت های 122 با سازمان تحقیقات هوافضا انجام دادیم که تست میدانی آن، اخیرا با موفقیت انجام شد و راکت های 122میلی متری آرش نقطه زن شدند و دنبال آن هستیم تا نمونه های تولید محدود آن را نیز بسازیم و در صورت موفقیت برای تولید انبوه تحویل وزارت دفاع دهیم.

سردار کوهستانی شرح داد: با این اقدام از این پس راکت های 122 میلیمتری آرش با دقت 7 متر به هدف اصابت می کنند که نسبت به قبل افزایش قابل ملاحظه ای است.

  • درباره راکت 122 میلیمتری هدایت پذیر آرش

راکت 122 میلیمتری آرش 22 کیلومتر برد داشته و وزن کلی آن 64 کیلوگرم است. این راکت از یک سرجنگی 19 کیلویی شدید الانفجار بهره می برد که شعاع اثرگذاری آن 25 متر است.

این راکت که هم اکنون در حجم بالایی در نیروهای مسلح مورد استفاده قرار می گیرد، تا پیش از این از دقت کمتری در اصابت به هدف برخوردار بود که موجب می شد برای انهدام یک هدف تعداد زیادی از راکت مورد استفاده قرار گیرد و تعبیه لانچرهای 40 لول برای آن نیز به همین دلیل بوده است. اما با نقطه زن شدن این راکت ها، از این پس برای انهدام یک هدف تعداد کمتری راکت مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر صرفه اقتصادی موجب می شود تا بتوان راکت اندازهایی با لانچر کم تعدادتر و در عوض با قدرت تحرک بالاتر در اختیار داشت که در میادین نبرد امروز بسیار مورد اهمیت است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1137

به "دقت راکت های هدایت پذیر سپاه به 7 متر رسید ، شلیک های آرش دقیق تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دقت راکت های هدایت پذیر سپاه به 7 متر رسید ، شلیک های آرش دقیق تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید