طرزطلب: برق صنایع پرمصرف به قیمت خرید تضمینی حساب می گردد

به گزارش مجله سامی، مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی، از الزام صنایع پرمصرف به پرداخت بهاء برق با قیمت خرید تضمینی بین 450 تا 500 تومان به ازای هر کیلووات ساعت اطلاع داد.

طرزطلب: برق صنایع پرمصرف به قیمت خرید تضمینی حساب می گردد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محسن طرزطلب، مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی گفت: از سال جاری در لایحه بودجه 1400 مصوب شده که صنایع بالای 2 مگاوات که مصرف نماینده عمده هستند بهاء برق را به قیمت خرید تضمینی برق یعنی بین 450 تا 500 تومان پرداخت نمایند.

وی با بیان اینکه از این طریق 8 هزار میلیارد تومان اعتبار به صنعت برق تعلق می گیرد گفت: باوجود تصویب این قانون در مجلس شورای اسلامی، رقم اندکی به صنعت برق تعلق خواهد گرفت، زیرا بر اساس تصمیم نمایندگان مجلس، بخشی از این بودجه به تامین آب شرب، انتقال و مخابرات اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی با اشاره به اینکه این بودجه به بخش فراوری اختصاص می یافت ادامه داد: وزارت نیرو باید با این رقم بخشی از بدهی های معوق خود را پرداخت می کرد که با تقسیم این بودجه، رقم مناسبی به این بخش تعلق نگرفت.

طرز طلب با تاکید بر اینکه در حال پیگیری برای دریافت کامل این اعتبار در سال آینده هستیم گفت: دولت و نمایندگان مجلس باید برای اینکه این اعتبار در جای دیگری مصرف نگردد برنامه ریزی نمایند و اگر قرار است تقسیم گردد باید از منبع دیگری اعتبار مورد احتیاج ما تامین گردد.

وی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای احداث نیروگاه به وسیله صنایع بزرگ که مصرف نماینده عمده هستند گفت: اگر قرار گردد ما خرید تضمینی در برق انجام دهیم باید طبق تعهدات قرارداد ها وصول گردد و مبلغ آن را نیز صنایع بزرگ و مصرف نمایندگانی که خارج از الگو برق مصرف می نمایند؛ آن را پرداخت نمایند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق حرارتی با اشاره به ضرورت تغییر شیوه مصرف برق با توجه به محدودیت در منابع و اندازه سرمایه گذاری های مورد احتیاج برای تامین برق گفت: ما سرمایه های چندانی نداریم که هر سال اقدام به ساخت چند هزار نیروگاه کنیم باید با آزاد سازی قیمت آب برق و انرژی مصرف نماینده را مقید به کنترل مصرف کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1955

به "طرزطلب: برق صنایع پرمصرف به قیمت خرید تضمینی حساب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرزطلب: برق صنایع پرمصرف به قیمت خرید تضمینی حساب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید