کاهش رشد مالی کشورهای اروپایی

به گزارش مجله سامی، متوسط رشد مالی کشورهای عضو منطقه یورو و اتحادیه اروپا 0.2 درصد کاهش یافت.

کاهش رشد مالی کشورهای اروپایی

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، متوسط رشد مالی 19 کشور عضو منطقه یورو و 28 کشور عضو اتحادیه اروپا تا انتها سه ماهه دوم سال 2019 به 0.2 درصد رسیده است که در مقایسه با رشد 0.4 درصدی سه ماهه نخست سال نصف شده است. رشد مالی سالانه تعدیل شده با نرخ تورم اعضای اتحادیه اروپا تا انتها ماه ژوئن به 1.3 درصد و در سطج منطقه یورو به 1.1 درصد رسیده است.

در بین کشورهای مختلف، بالاترین رشد مالی در بین کشورهای اروپایی در سه ماهه دوم سال متعلق به مجارستان با 1.1 درصد بوده است و پس از این کشور، رومانی با 1 درصد و فنلاند با 0.9 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین رشد فصلی ثبت شده مربوط به انگلیس با منفی 0.2 درصد بوده است و پس از این کشور، سوئد با منفی 0.1 درصد و ایتالیا با صفر درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی، رشد مالی بلژیک 0.2 درصد، دانمارک 0.8 درصد، اسپانیا 0.5 درصد، فرانسه 0.2 درصد، هلند 0.5 درصد و اتریش 0.2 درصد بوده است. مرکز آمار اتحادیه اروپا رشد اقتصاد آمریکا را نیز در سه ماهه دوم سال معادل 0.5 درصد برآورد نموده است.

گفتنی است منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 28 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

نرخ رشد مالی هم در سطح منطقه یورو و هم در سطح اتحادیه اروپا در مقایسه با رشد ثبت شده مدت مشابه سال گذشته تغییری ننموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 290

به "کاهش رشد مالی کشورهای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش رشد مالی کشورهای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید