کشمیری:گرنت فناوری، موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه است

به گزارش مجله سامی، مشاور سرپرست دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف گفت: برگزاری گرنت فناوری می تواند یک فرصت مناسب برای تعامل و توسعه پارک ها در کشور و معرفی این ظرفیت ها حتی در سطح منطقه باشد.

کشمیری:گرنت فناوری، موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه است

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، مهدی کشمیری، مشاور سرپرست دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف و مسئول برنامه گرنت جوانه در نشست روسای پارک های علم و فناوری کشور در پارک فناوری پردیس گفت: برنامه گرنت فناوری شامل حمایت از پایان نامه ها با محتوای فناورانه در بخش گرنت جوانه و حمایت از فعالیت های تحقیقاتی با محتوای تجاری سازی اعضای هیات علمی در بخش گرنت شکوفایی است. اجرای برنامه این گرنت به پارک های علم و فناوری کشور داده شده است.

دکتر مهدی کشمیری گفت: اگر گرنت فناوری به دانشگاه ها داده می شد شاید در اجرا کار راحتری پیش روی ما بود اما هدف از درگیر کردن پارک های کشور، تعامل پارک ها، توسعه فناوری ها و شناسایی ظرفیت های موجود در کشور بود.

او ادامه داد: الزام به اخذ موافقت دانشگاه یا مرکز پژوهشی از طریق متقاضی، تجمیع منابع حمایتی در صندوق عامل، اعطای حمایت ها از طریق صندوق، افزایش حمایت ها در صورت مشارکت بیشتر متقاضی، عدم ورود وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و الزام به انعقاد توافق نامه مالکیت دارایی فکری با دانشگاه برای ورود شرکت دانش بنیان به برنامه، از اصول حاکم بر اجرای این برنامه است.

کشمیری افزود: تدوین و ابلاغ آیین نامه گرنت فناوری، انعقاد تفاهم نامه با پارک فناوری فاوا برای اجرای برنامه در حوزه ICT ، اجرای مرحله آزمایشی در 5 استان، تامین سهم وزارت علوم از منابع و ابلاغ به استان ها و تدوین برنامه زمان بندی از اقدامات اجرا شده در این موضوع است.

مشاور سرپرست دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف گفت: برگزاری گرنت فناوری می تواند یک فرصت مناسب برای تعامل و توسعه پارک ها در کشور و معرفی این ظرفیت ها حتی در سطح منطقه باشد.

او ادامه داد: در این رویداد فناورانه، در بخش فراخوان جوانه به حمایت از پایان نامه ها و رساله هایی که موضوع فناورانه دارند پرداخته می شود و هم اکنون در 22 استان کشور در حال برگزاری است. در دوره دوم رویداد فناورانه 3 استان نو اضافه شده اند ضمن اینکه این فراخوان دیگر محدود به حوزه ICT نیست.

کشمیری گفت: در این مرحله با اضافه شدن پارک های نفت به پارک فاوا، موضوعات فناورانه مختلف از جمله حوزه نفت هم حمایت خواهند شد.

مسئول برنامه گرنت جوانه با اشاره به برگزاری طرح شکوفایی در 5 استان کشور گفت: طرح دیگر که شکوفایی نام دارد به صورت آزمایشی در استان های تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، فارس و دانشگاه های سمنان و تحصیلات تکمیلی زنجان در حال اجراست.

مشاور سرپرست دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف گفت: سامانه نرم افزاری صدف که پارک فاوا مسئول پشتیبانی آن است وظیفه بستر اجرای کلیه فرآیندها، بسترسازی کلیه تعاملات با متقاضیان، بایگانی کلیه اسناد و گزارش های غیرمالی را برعهده دارد و در حقیقت سامانه صدف، سامانه داده ها و فرآیندهای معاونت پژوهش و فناوری است.

او افزود: سامانه نرم افزاری دیگر، دریک است که پارک علم و فناوری سمنان مسئول پشتیبانی آن را برعهده دارد و مدیریت اطلاعات مالی طرح و ارائه گزارش های مالی در این سامانه انجام می شود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1737

به "کشمیری:گرنت فناوری، موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشمیری:گرنت فناوری، موتور محرک توسعه و تجاری سازی نوآوری های فناورانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید