افتتاح یک هتل موقت در شمالی ترین نقطه قطب شمال

به گزارش مجله سامی، شرکت مسافرتی لاکچری اکشن، یک هتل موقت در شمالی ترین نقطه زمین در قطب شمال برپا نموده است و علاقه مندان می توانند در ازای پرداخت 100 هزار دلار از این تجربه فراموش نشدنی لذت ببرند.

افتتاح یک هتل موقت در شمالی ترین نقطه قطب شمال

تا به حال آرزوی یک شب اقامت در کلبه های یخی اسکیموها (ایگلو) در قطب شمال را داشته اید؟ حالا یک فرصت یک ماهه برای علاقه مندان فراهم شده است تا با پرداخت 100 هزار دلار، رویای خود را محقق نمایند.

به زودی یک هتل موقت در شمالی ترین نقطه جهان در آوریل سال 2020 افتتاح خواهد شد و تجربه ای تکرار نشدنی را در اختیار علاقه مندان به ماجراجویی قرار می دهد. هتل ایگلوهای قطب شمال (North Pole Igloos hotel) از 10 گنبد حرارتی تشکیل شده است که مهمانان می توانند در وسط اقیانوس منجمد شمالی، زیر آسمان پرستاره بخوابند. جان هونکانن، مؤسس شرکت مسافرتی لاکچری اکشن که این پروژه جاه طلبانه را برعهده دارد، می گوید:

قطب شمال سال های سال است که یکی از منحصربه فردترین مقاصد گردشگری جهان به شمار میرود، اما هیچ امکانات اقامتی خوب و راحتی در آن وجود ندارد. هدفم این بود که با برپایی امکانات رفاهی در منطقه ای با سردترین شرایط آب وهوایی، تجربه بسیار راحت تری را برای مسافران قطب شمال به وجود آورم.

دسترسی به قطب شمال در بیشتر ایام سال امکان پذیر نیست، اما می توان در ماه آوریل با هلی کوپتر و در ماه های ژوئن و ژوئیه با کشتی به این منطقه سفر کرد. سالانه فقط حدود 1000 نفر به قطب شمال مسافرت می نمایند که همین تعداد چاره ای ندارند جز اینکه شب را در چادر بگذرانند؛ علاوه بر این، برای حفظ ایمنی خود در محیطی با شرایط آب وهوایی بسیار سرد و یخ زده باید همه تجهیزات لازم را همراه بیاورند. هرچند اکنون ایگلوهای حرارتی علاوه بر توالت در داخل اتاق، یک مدیر کمپ مستقر در محل، راهنمای طبیعت قطب شمال، سرآشپز و تیم امنیتی نیز دارند. جان هونکانن می گوید:

ما همه تجهیزات را برای مهمانان فراهم نموده ایم؛ هرچند کسانی که به این منطقه سفر می نمایند، باید روحیه یک کاوشگر یا دانشمند را داشته باشند.

مسافران قطب شمال به احتمال بسیار زیاد شانس تماشای شفق قطبی را خواهند داشت، به خصوص که این پدیده زیبا در ماه آوریل بسیار فعال است. بی علت نیست که این ماجراجویی گران قیمت است و کل پکیج آن 105 هزار دلار می گردد. در این پکیج، دو شب اقامت در سوالبار (آخرین شهر مرزی بین کشور نروژ و قطب شمال)، پرواز و تدارکات به قطب شمال و بازگشت از آن، یک شب اقامت در هتل ایگلوهای قطب شمال به همراه غذا و راهنما گنجانده شده است. این ایگلوها فقط در یک نقطه از یخچال های قطب شمال مستقر نیستند و در صورت تغییرات آب وهوایی، امکان انتقال آن ها به امن ترین مکان ها وجود دارد.

در پکیج قطب شمال، مسافران دو شب در شهر مرزی سوالبار اقامت خواهند داشت، سپس با پروازی دوساعته با هلی کوپتر به کمپ یخی قطب شمال و در ادامه به محل استقرار هتل ایگلوهای قطب شمال برده می شوند. مسافران بعلاوه می توانند در صورت تمایل چند شبی را در هتل اوکتولا (Hotel Octola) متعلق به شرکت مسافرتی لاکچری اکشن سپری نمایند که یک هتل پنج ستاره اختصاصی در شهر لاپلند فنلاند است و با پرداخت پول بیشتر، آموزش های لازم برای قطب شمال را فرابگیرند. با اینکه هدف اصلی این است که مسافران، قطب شمال را به شکلی تازه و منحصربه فرد تجربه نمایند، اما هونکانن امیدوار است، مهمانان هتل ایگلوهای قطب شمال به عنوان یک پیغام رسان عمل نمایند و آگاهی جهان نسبت به اثرات تغییرات اقلیمی در این منطقه را افزایش دهند. او می گوید:

هدف ما فقط ارائه تجربه قطب شمال نیست، بلکه می خواهیم به جهان بگوییم، چه اتفاقاتی در شرف وقوع است و بحران اقلیمی چطور بر فرهنگ محلی، غذای محلی و حیوانات قطب شمال تأثیر گذاشته است. ما با مردم بومی سوالبار در ارتباط هستیم و مستقیماً با این تأثیرات دست وپنجه نرم می کنیم. می توان گفت که این سفر، یک سفر متحول نماینده است.

هونکانن تأکید می نماید که هتل او هیچ تهدیدی برای محیط زیست قطب شمال ایجاد نمی نماید و تجربه ای کاملاً پایدار است؛ به طوری که تمام تجهیزات ارسالی به این منطقه، دوباره برگردانده می شوند. در پایان ماه آوریل، کل سازه اتاق های هتل نیز جمع آوری و به سوالبار فرستاده خواهند شد.

شرکت لاکچری اکشن در سال 2009 تأسیس شد و در خلق تجربیات مدرن در منطقه ها قطب شمال و نوردیک تخصص دارد. آخرین پروژه این شرکت، اوکتولا بود که دسامبر گذشته افتتاح شد، هرچند هونکانن می گوید که ساخت هتل ایگلوهای قطب شمال همواره در ذهنش بوده است. او ادامه می دهد:

از زمان شروع به کار اوکتولا، مهمانان زیادی درباره شرایط فعلی قطب شمال سؤال نموده اند. فکر می کنم با ساخت این هتل، فرصتی عالی برای آن ها فراهم نموده ایم تا سفر به قطب شمال را به روشی امن تجربه نمایند.

منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 18 اسفند 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2017

به "افتتاح یک هتل موقت در شمالی ترین نقطه قطب شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح یک هتل موقت در شمالی ترین نقطه قطب شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید