برانکو ایوانکوویچ: اطمینان دارم بازیکنانم با انگیزه ای بیشتر از قبل برمی گردند، هرگز بدون ملی پوشان در لیگ بازی نمی کنیم

به گزارش مجله سامی، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت، این تیم در غیاب بازیکنان ملی پوش خود در لیگ برتر بازی نخواهد کرد.

برانکو ایوانکوویچ: اطمینان دارم بازیکنانم با انگیزه ای بیشتر از قبل برمی گردند، هرگز بدون ملی پوشان در لیگ بازی نمی کنیم

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله سامی، پرسپولیس با تمام کم و کاستی هایی که داشت لیگ قهرمانان آسیا را با نایب قهرمانی به سرانجام رساند و به نوعی اولین فینال خود را در این رقابت ها تجربه کرد. شاید خوش بین ترین طرفدار پرسپولیس هم قبل از آغاز این فصل فکرش را نمی کرد این تیم با معدود نفرات خوبی که در اختیار داشت و جدایی چند بازیکن آن هم در شرایطی که پنجره نقل وانتقالات بسته بود, بتواند فینالیست لیگ قهرمانان گردد، اما این اتفاق رخ داد و برانکو ایوانکوویچ نیز در این موفقیت سرخپوشان نقش عمده ای را ایفا کرد.

شاید هر مربی جای برانکو بود قبل از آغاز فصل و با رفتن چند بازیکن شاخص تیمش برای اعتبار خودش هم که شده از ادامه کار منصرف می شد، اما برانکو بدون اینکه بخواهد از کاستی ها حرف بزند ماند و تیمش را فینالیست لیگ قهرمانان کرد. برای همین است که او تا این حد در بین طرفداران پرسپولیس محبوب شده است تا جایی که آنها سخت نگران روز های بدون سرمربی کروات تیم شان هستند.

برانکو ایوانکوویچ با وجود اینکه امروز در کنار دوستان کروات خود مشغول استراحت بود برای دقایقی پاسخگوی سؤالات خبرنگار مجله سامی شد، هر چند که مصاحبه مفصل ما با این مرد دوست داشتنی ماند برای یک فرصت مناسب. ماحصل این گفت و گو را در زیر می خوانید:

مجله سامی: لیگ قهرمانان با همه تلخی و شیرینی هایش برای پرسپولیس تمام شد. فکر می کنید بزرگ ترین دستاور تیم تان از رقابت های این دوره از لیگ قهرمانان چه بود؟

ما با افتخار در فینال لیگ قهرمانان آسیا شرکت کردیم و نشان دادیم از هر نظر شایسته رسیدن به این مرحله هستیم. تنها اشتباهات جزئی بود که ما را از دریافت جام محروم کرد، اما من به تیمم افتخار می کنم. بازیکنانم نشان دادند که پرسپولیس چه تیم قدرتمندی در آسیاست. در کنار آن طرفداران هم مقابل چشمان نمایندگاه فیفا، یوفا و AFC نشان دادند که چقدر فوتبالدوست هستند. حضور در این دوره از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و همچنین فینال آن برای پرسپولیس یک تجربه عالی بود. لیگ قهرمانان یک تورنمنت بزرگ در آسیاست و بازیکنان ما و طرفداران در این مسابقات توانستند خودی نشان دهند.

مجله سامی: در بازی برگشت فینال نتوانستید از امید عالیشاه و سیامک نعمتی بهره ببرید و بیش از هر زمان دیگری متوجه نیمکت خالی تان شدید آیا از همین الان به فکر تقویت تیم تان برای دوره بعد لیگ قهرمانان آسیا نیستید؟

ما از یک ماه پیش می دانستیم که این روز های سخت در انتظارمان است و به نوعی با کمبود بازیکن روبرو خواهیم شد. با این وجود به همه داشته های مان اعتماد کردیم و آنها هم بهترین عملکرد خود را در زمین به نمایش درآورده و سنگ تمام گذاشتند. ما قبل از آغاز این فصل بازیکنان خوبی چون وحید امیری، فرشاد احمدزاده و ... را از دست دادیم، اما بدون آنها هم در مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی عالی بازی کردیم و نشان دادیم با هر کمبودی که وجود دارد، می توانیم در این سطح از رقابت هایی آسیایی قدرت نمایی کنیم، اما اینکه در آینده چه تعداد بازیکن جذب خواهیم کرد، وقتی زمانش رسید پاسخ می دهم.

مجله سامی: سازمان لیگ قصد دارد بازی های عقب افتاده شما در لیگ را قبل از آغاز جام ملت های آسیا برگزار کند و در آن صورت باید بدون ملی پوشان خود این بازی ها را انجام دهید، آیا حاضر به پذیرفتن این موضوع هستید؟

ما هرگز بدون ملی پوشان خود این بازی های را انجام نمی دهیم. وقتی چهار بازیکن در تیم امید و دو بازیکن هم در تیم ملی داشته باشیم چطور ممکن است بازی های خود را انجام دهیم؟ نه، حاضر به انجام این کار نخواهیم شد.

مجله سامی: حالا کار شما برای ادامه حضور در پرسپولیس مخصوصاً تا سرانجام نیم فصل بسیار سخت تر شده است، چطور باید روحیه و انگیزه بازیکنان تان را برگردانید؟

اطمینان دارم بازیکنانم با انگیزه ای بیشتر از قبل به بازی ها برخواهند گشت. آنها می دانند که می توانند موفقیت خود در آسیا را بار دیگر تکرار نمایند و به موفقیت های بیشتر دست یابند.

مجله سامی: برای طرفدارانی که دیروز ساعت ها در استادیوم بودند و در آخر رویای شان تعبیر نشد اما با این وجود شما و تیم تان را تشویق کردند پیامی ندارید؟

تماشاگران دیروز عالی بودند و نشان دادند در جهان بهترین هستند. آنها در تمام 90 دقیقه بدون مکث تیم شان را تشویق و سعی کردند به ما یاری نمایند. از همه آنها تشکر می کنم و دست شان را می فشارم.

مجله سامی: به طرفداران پرسپولیس این قول را می دهید تا زمانی که تیم تان را قهرمان آسیا نکرده اید جدا نشوید؟

از من نخواهید هیچ قولی بدهم!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 77

به "برانکو ایوانکوویچ: اطمینان دارم بازیکنانم با انگیزه ای بیشتر از قبل برمی گردند، هرگز بدون ملی پوشان در لیگ بازی نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برانکو ایوانکوویچ: اطمینان دارم بازیکنانم با انگیزه ای بیشتر از قبل برمی گردند، هرگز بدون ملی پوشان در لیگ بازی نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید