برگزاری رویداد استارتاپی زیستکار گامی موثر در برطرف مسائل زیست محیطی گیلان

به گزارش مجله سامی، معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی، گفت: معمولاً فناوری ها و خلاقیت ها در حوزه محیط زیست به جامه عمل نمی رسد و به اقدام عملی برای برطرف مسائل محیط زیست منجر نمی شوند از این رو برگزاری این نوع استارتاپ ها می تواند گامی مؤثر در برطرف این موضوع باشد.

برگزاری رویداد استارتاپی زیستکار گامی موثر در برطرف مسائل زیست محیطی گیلان

نیلوفر عابدین زاده در گفت و گو با مجله سامی، گفت: سازمان جهاد دانشگاهی گیلان برای اولین بار با مشارکت پارک علم و فن آوری اقدام به برگزاری رویداد استارتاپی با موضوع محیط زیست در محورهای مختلف در زمینه تخصصی مدیریت پسماند، بوم گردی روستایی، انرژی های نو و محیط زیست، فناوری اطلاعات و محیط زیست، اقتصاد سبز، کاربرد بیوتکنولوژی در حفظ محیط زیست، مدیریت مصرف منابع، حفاظت از اکوسیستم های تالابی و صنعت سبز در استان نموده است.

وی اعلام نمود: این رویداد از هشتم تا دهم اسفندماه سالجاری برنامه ریزی شده است و علاقمندان می توانند تا 30 بهمن ماه با مراجعه به سایت www.eventgl.acecr.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

عابدین زاده هدف از برگزاری رویداد استارتاپی زیستکار را کاهش معضلات و مسائل محیط زیستی با استفاده از فناوری های نوین و ایجاد خلاقیت و نوآوری برای کسب و کار عنوان نمود و اضافه کرد: معمولاً فناوری ها و خلاقیت ها درحوزه محیط زیست به جامه عمل نمی رسد و به اقدام عملی برای برطرف مسائل محیط زیست منجر نمی شوند از این رو برگزاری این نوع استارتاپ ها می تواند گامی مؤثر در برطرف این موضوع باشد.

وی با اشاره به اینکه در این رویداد از ایده های کارشناسان، اساتید و متخصصان حوزه محیط زیست که در دو سطح شرکت نماینده و داوری حضور خواهند داشت، استفاده خواهد شد، گفت: در برگزاری این رویداد کوشش شده است دستگاه هایی را که ارتباط موضوعی با این محورها دارند، با مساله درگیر کنیم.

عابدین زاده یاد آور شد: مجموعه طرح ها و ایده های مطرح شده مورد داوری قرار می گیرند و در نهایت سه ایده برتر انتخاب شده و به دستگاه های دولتی و خصوصی به منظور تأمین اعتبارات مالی و حمایت مالی معرفی می شوند بدین منظور از دستگاه های خصوصی مرتبط هم در این رویداد دعوت به عمل آمده است تا در استارتاپ حضور داشته باشد و در صورت صلاحدید از ایده ها حمایت مالی نمایند.

معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده محیط زیست جهاددانشگاهی گیلان اظهار کرد: این کارگاه یکی از ابزارهای کاربردی در ایده پردازی و طراحی کسب و کارها است و به افراد یاری می نماید در قالب یک زبان مشترک مفاهیم و عناصر کسب و کارشان را در کنار همدیگر ترسیم نمایند.

وی در سرانجام گفت: استارتاپ ها فرصتی برای شبکه سازی، آشنایی و برقراری ارتباط صمیمانه با ایده پردازان، صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران است و محیطی را ایجاد می نماید که در آن ایده ها و نظرات رهبران کارآفرینی به وسیله سخنرانی، مربی گری و یا داوری در اختیار صاحبان امر قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 خرداد 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 133

به "برگزاری رویداد استارتاپی زیستکار گامی موثر در برطرف مسائل زیست محیطی گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری رویداد استارتاپی زیستکار گامی موثر در برطرف مسائل زیست محیطی گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید