تور ارزان چین: تفاهم برای واردات 50 میلیون دُز واکسن چینی

به گزارش مجله سامی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین ضمن ارائه توضیحاتی درباره علل تسریع در واردات واکسن کرونا از چین در دولت سیزدهم، از تفاهم برای واردات 40 تا 50 میلیون دوز واکسن کرونا از چین در دوماه آینده اطلاع داد.

تور ارزان چین: تفاهم برای واردات 50 میلیون دُز واکسن چینی

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش تسنیم، مجیدرضا حریری درباره علل افزایش سرعت واردات واکسن کرونا در دولت سیزدهم گفت: فرایند واردات واکسن کرونا از اردیبهشت ماه شروع شد و تا به امروز ادامه پیدا نموده است، اما تسریع در واردات واکسن کرونا از چین، دو علت عمده می تواند داشته باشد که یکی از آن ها، افزایش هماهنگی بین همه دستگاه ها در دولت سیزدهم است که شاید در دولت قبلی به علت اختلاف دیدگاه های سیاسی بین دولت مستقر و سایر نهادها، به این صورت وجود نداشت. در دولت گذشته میان وزارتخانه ها هماهنگی لازم نبود و وزارت بهداشت در مسائل مختلف به موقع عمل نمی کرد.

وی ادامه داد: دوم آن که وعده هایی درباره واکسن کرونای فراوری داخل داده شده بود که تعیین شد در مدتِ کوتاه اعلام شده، تحقق نمی یابد و بنابراین بلافاصله برنامه ریزی برای افزایش واردات واکسن کرونا صورت گرفت.

حریری اضافه کرد: نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که تا پیش از این، هر کشوری که واکسن کرونا می ساخت، ابتدا تزریق واکسن به شهفرایندان خود را در اولویت قرار می داد و از صادرات حجم انبوه واکسن امتناع می کرد، اما اکنون کشور های سازنده واکسن کرونا در دنیا، احتیاج های داخلی خود را به حد زیادی برآورده کردند و بنابراین اندازه بیشتری از واکسن را در اختیار کشور های متقاضی قرار می دهند.

وی با تأکید بر لزوم پرهیز از تبدیل واکسن کرونا به ابزار سیاسی گفت: مسائلی مانند بهداشت عمومی هرچه از سیاست فاصله بگیرد نتایج بهتری برای مردم دارد. ما باید از کوشش هایی که برای فراوری و واردات واکسن کرونا تا به امروز اجرا شده تقدیر کنیم؛ اما هماهنگی های مختلفی که در سطوح مختلف سیاسی در دولت سیزدهم ایجاد شده، واردات واکسن را تسهیل نموده است.

وی با بیان این که سفارت ایران در پکن از اواسط زمستان سال گذشته درگیر تأمین واکسن کرونا از چین بوده است، گفت: بر اساس توافقات اولیه با چین، در مجموع 90 میلیون دوز واکسن کرونا از این کشور وارد خواهد شد که تا الان حدود 40 میلیون دوز آن وارد شده و تا یکی - دو ماه آینده 40 تا 50 میلیون دوز واکسن از چین وارد می گردد و هفتگی 5 میلیون دوز واکسن کرونا در حال ورود به کشور است.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه تمام واکسن های وارداتی از چین تا به امروز به وسیله هلال احمر وارد شده است، گفت: از زمانی که اقدام به خرید واکسن کرونا می گردد تا زمانی که واکسن کرونا وارد کشور گردد تقریباً دو هفته طول می کشد، اما پیش از آن مذاکرات و هماهنگی های بسیاری انجام می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1829

به "تور ارزان چین: تفاهم برای واردات 50 میلیون دُز واکسن چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان چین: تفاهم برای واردات 50 میلیون دُز واکسن چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید