خبر مهم عراقچی از نتایج مذاکرات وین

به گزارش مجله سامی، خبرنگاران : رئیس تیم هیات ایران در مذاکرات وین با بیان اینکه در مجموع می توانیم بگوییم که پیشرفت خوبی در مذاکرات وین اجرا شده است، اظهار کرد: امیدوارم در هفته آینده که مجدداً گفتگوها شروع می گردد، هیئت ها که می آیند تصمیم های خود را برای رسیدن به یک توافق گرفته باشند.

خبر مهم عراقچی از نتایج مذاکرات وین

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، سید عباس عراقچی عصر روز چهارشنبه بعد از سرانجام نشست کمیسیون مشترک برجام اظهار کرد: دور چهارم مذاکرات در وین امروز انتها پیدا کرد و بعد از دو هفته مذاکرات فشرده در موضوعات مختلف و دو هفته کاری بسیار سخت تصمیم گرفتیم که یک جمع بندی از کار داشته باشیم.

وی با بیان این که در خصوص موضوعات به جامانده، هیات ها برای انجام آخرین مشورت ها به پایتخت های خود مراجعه می نمایند، ادامه داد: ما پیروز شدیم در طول این دو هفته به مقدار زیادی کار را به پیش ببریم و الان می توانیم بگوییم که به چارچوب یک توافق رسیده ایم. به ساختار توافق دست پیدا نموده ایم و متن اصلی توافق و ضمیمه هایی که خواهد داشت معین شده است. البته مذاکرات در خصوص متن به سرانجام نرسیده و در خصوص بسیاری از بندهای توافق، هنوز در حال مذاکره هستیم.

عراقچی توضیح داد: بعضی از موضوعات کلیدی کماکان مورد اختلاف است و در خصوص آن توافق حاصل نشده است به همین دلیل هیئت ها تصمیم گرفتند که چند روزی تنفس بدهند و برای انجام مشورت های لازم به پایتخت ها مراجعه نمایند.

این دیپلمات ارشد ایران با بیان اینکه در مجموع می توانیم بگوییم که پیشرفت های خوبی داشتیم ولی هنوز نمی توانیم بگوییم کار تمام شده است، ادامه داد: امیدوارم در هفته آینده که مجددا گفتگوها شروع می گردد هیات ها که می آیند تصمیمات خود را برای رسیدن به یک توافق گرفته باشند.

وی اضافه کرد: مواضع قطعی ما کاملاً روشن است. بر روی مواضع مان ایستادگی کردیم و تا به امروز تمام امور بر اساس مواضع قطعی ما پیش رفته است و اختلاف جایی است که با منافع و مواضع ما تعارض پیدا می گردد.

وی در سرانجام گفت: امیدواریم در هفته آینده مذاکرات فرایند بهتری را به خود بگیرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1703

به "خبر مهم عراقچی از نتایج مذاکرات وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم عراقچی از نتایج مذاکرات وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید