راهنمای خرید در پیزا، ایتالیا

به گزارش مجله سامی، پیزا، یکی از توریستی ترین شهرهای ایتالیا، خیابان های خرید و بازارچه های زیادی دارد. خرید در پیزا، تجربه ای جذاب است که نباید از دست بدهید.

راهنمای خرید در پیزا، ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

پیزا (Pisa) شهری واقع در توسکانی در مرکز کشور ایتالیا است که بر کرانه شرقی دهانه رود آرنو در دریای تیرنی واقع شده است. این شهر به خاطر وجود برج پیزا در آن معروف است، هر چند بیش از 20 بنای تاریخی دیگر شامل کلیسا، کاخ و پل هایی بر فراز رودخانه آرنو نیز در این شهر قرار دارند. در تور ایتالیا می توان از دیدنی های این شهر زیبا بازدید کرد.

پیزا، یکی از مهم ترین شهرهای توریستی در ایتالیا است. این شهر را بیش از همه به خاطر برج کج پیزا می شناسند ولی جاذبه های دیگری هم دارد که مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. خرید کردن یکی از بهترین بخش های سفر به خصوص در سفرهای خارجی است. ایتالیا، مهد مد و فشن است و بسیاری از برندهای برتر جهان، از ایتالیا برخاسته اند.

اگر برای سفر به پیزا برنامه ریزی می کنید، این راهنمای خرید به شما یاری می نماید که خیابان های خرید و بازارهای این شهر را بشناسید.

خیابان های خرید در پیزا

در شهر پیزا، چندین خیابان مخصوص عابر پیاده دارد که خیابان های خرید شهر محسوب می شوند و میزبان بوتیک ها و فروشگاه های شیک و جذاب شهر هستند. در هنگام گشت وگذار در شهر، خیابان های Corso Italia و Borgo Stretto و Borgo Largo را از دست ندهید. این خیابان ها، موقعیت مرکزی دارند و برای خرید در شهر، مورد توجه گردشگران و اهالی شهر قرار دارند.

خیابان Borgo Stretto از میدان گاریبالدی آغاز می گردد و به سمت شمال غربی تا خیابان Oberdan ادامه پیدا می نماید که این خیابان را Borgo Largo می نامند. هر دو خیابان، شیک ترین و مدرن ترین خیابان های شهر هستند و البته بناهای قدیمی و زیبایی هم در آنها دیده می گردد. در این منطقه، بهترین و معتبرترین برندها را خواهید دید و شیک ترین و گران ترین فروشگاه های پیزا در این دو خیابان قرار گرفته اند.

خیابان Corso Italia در مرکز شهر واقع شده است و میدان های ویتوریو امانوئل دوم و کاوالیری را به هم متصل می نماید. در این خیابان تعداد زیادی کافه و فروشگاه متنوع وجود دارد که محصولاتی متنوع با قیمت های مختلف دارند که برای همه مسافران مناسب است. در واقع هر چقدر که محدودیت اقتصادی برای خرید داشته باشید، در این خیابان بالاخره چیزی برای خریدن پیدا می کنید.

در نواحی اطراف میدان میراکولی، بازارچه های کوچک تر و خیابان های خلوت تری وجود دارد که در آنها می توانید محصولات ارزان تری پیدا کنید. در مجموع این نکته را در نظر بگیرید که هر چقدر به برج کج پیزا نزدیک تر شوید، قیمت اجناس مغازه ها بیشتر می گردد و فروشگاه های گران تری خواهید دید.

مناطق اطراف برج کج پیزا، پر از فروشگاه های سوغات است. اگر محدودیت اقتصادی دارید، باید از این فروشگاه ها صرف نظر کنید چون بسیار گران هستند.

در سایر مناطق شهر نیز در روزهای مختلف هفته، بازارچه هایی برپا می گردد و هر روز از هفته به یک بازار و یک محله اختصاص دارد. این بازارها معمولا اجناس توریستی ندارند و بیشتر به عرضه مواد غذایی تازه، اشیای قدیمی و عتیقه، کتاب های دست دوم و... اختصاص دارند ولی بازدید از آنها خالی از لطف نیست و شما را بدون هیچ هزینه ای با سبک زندگی اهالی شهر آشنا می نماید. فرصتی برایتان فراهم می گردد که از مناطق توریستی فاصله بگیرید و با اهالی شهر پیزا آشنا شوید.

از شهر پیزا و از فروشگاه های متعدد آن می توانید محصولات خاص ایتالیایی بخرید. از بهترین پوشاک برند گرفته تا زیورآلات و سوغات و صنایع دستی. در خیابان های فرعی هم، فروشگاه های خاص و گالری های کوچک و جذابی پیدا می گردد که در آنها سوغات و محصولات مختلف با قیمت های مناسبی به فروش می رسند و برای خرید آنها لازم نیست حساب بانکی خود را خالی کنید.

ساعت کار فروشگاه ها

فروشگاه ها و مغازه ها در پیزا معمولا از ساعت 9 صبح تا 1 بعدازظهر و از ساعت 15 و 30 دقیقه یا 16 تا 8 شب باز هستند. البته بسیاری از فروشگاه های بزرگ شهر پیزا، تمام روز فعالیت می نمایند و تعطیلی بین روز ندارند. روزهای شنبه مغازه ها معمولا زودتر می بندند و فقط تعداد کمی از آنها یکشنبه ها باز هستند. همچنین بسیاری از فروشگاه ها در پیزا صبح روز دوشنبه نیز تعطیل می نمایند. در روزهای پنجشنبه، مغازه ها تا دیروقت باز می ماند.

بازارچه ها در پیزا

بازارچه ها در پیزا بخش مهمی از زندگی روزمره و خرید در شهر هستند. این بازارچه ها، زندگی واقعی اهالی شهر را به زیبایی به تصویر می کشند و فرصتی عالی برای آشنایی با سبک زندگی اقشار عادی شهر هستند. در بازارچه ها می توانید با فروشنده ها چانه بزنید و محصولات تازه و خاصی بخرید. حتی اگر قصد خرید کردن هم نداشته باشید، بد نیست به این بازارچه ها سر بزنید و حال وهوای آنها را تجربه کنید.

بازارهای پیزا تنوع زیادی دارند. از بازارهای کوچک گرفته تا بازارهای بزرگ با غرفه های متعدد. معمولا این بازارچه ها در میدان های شهر برپا می شوند. در سراسر شهر پیزا، در میدان های مختلف و در روزهای مختلف هفته، این بازارچه ها برپا می شوند و مشتریان پروپاقرصی بین اهالی شهر و حتی گردشگران دارند.

مثلا در روزهای چهارشنبه و شنبه، بازارچه ای در خیابان Via Buonarroti برپا می گردد که محصولات متنوعی دارد؛ از لباس و کفش گرفته تا وسایل دیگر.

بازارچه خیابان Via San Martino چهارشنبه ها و شنبه ها برگزار می گردد و غرفه های آن اجناسی مثل لباس و اکسسوری می فروشند.

بازارچه میدان Vettovaglie یک بازارچه روزانه مواد غذایی است که از ساعت 7 صبح تا 13 و 30 دقیقه فعالیت می نماید و محصولات تازه محلی می فروشد.

حراج در پیزا

همه جهان می دانند که ایتالیا سرزمین مد است. ولی خریدن لباس های برند از فروشگاه های مجلل در ایتالیا، هزینه های بسیار زیادی دارد. اهالی ایتالیا و در واقع قشر عادی مردم، معمولا از اوت لت ها خرید می نمایند یا خرید خود را به زمان حراج موکول می نمایند.

در ایتالیا، دو دوره حراج رسمی در سال برگزار می گردد. این حراج ها در فصل تابستان و زمستان برگزار می گردد و هر فروشگاهی در تاریخ های معین شده می تواند اجناس خود را به مدت 6 تا 8 هفته حراج کند.

در هر سال، زمان برگزاری حراج معین می گردد و یکسان نیست. ضمن اینکه ممکن است مناطق مختلف، تاریخ متفاوتی را برای حراج در نظر بگیرند.

حراج زمستانی

بسیاری از گردشگران، معمولا در زمستان به ایتالیا سفر نمی نمایند چون فکر می نمایند بسیاری از جاذبه های آن را از دست می دهند. در حالی که اگر اهل خرید باشید، این فصل، زمان بسیار مناسبی برای خرید در ایتالیا است. حراج زمستانی معمولا در ماه ژانویه برگزار می گردد. معمولا تا اواسط فوریه یا تا زمانی که اجناس حراج شده تمام گردد، ادامه پیدا می نماید.

حراج تابستانی

حراج تابستانی در ایتالیا هم زمان با فصل شلوغ گردشگری در این کشور برپا می گردد. یعنی در ماه جولای. این حراج معمولا تا اواسط آگوست ادامه دارد یا تا زمانی که اجناس حراجی، تمام شوند.

نکاتی در خصوص حراج

در زمان برقراری حراج در ایتالیا، در فروشگاه ها و مغازه ها به دنبال کلمه SALDI به معنی حراج باشید.

از قبل حتما در خصوص تاریخ برگزاری حراج ها دقیقا اطلاع کسب کنید اگر قصد دارید از این فرصت بهره ببرید.

همه فروشگاه ها حتی برندهای برتر مد نیز در این زمان های معین شده، بخشی از اجناس خود را حراج می نمایند.

هر چقدر به روزهای آخر حراج نزدیک شوید، تخفیف ها بیشتر می شوند ولی باید در نظر بگیرید که ممکن است بسیاری از اجناس از نظر رنگ بندی و سایز و...، محدود شده باشند و نتوانید محصول مورد نظرتان را به راحتی پیدا کنید.

منبع: کجارو / world-guides.com / aboutpisa.info / arrivalguides.com / italyexplained.com
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 2 دی 1398 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 583

به "راهنمای خرید در پیزا، ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید در پیزا، ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید