روزهای تاریک بوشهری های لیگ فوتبال در 98

به گزارش مجله سامی، تیم های پارس جنوبی جم و شاهین شهرداری بوشهر در سال 98، روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشتند.

روزهای تاریک بوشهری های لیگ فوتبال در 98

به گزارش مجله سامی، سال 98 برای استان بوشهر، یک اتفاق بسیار خوب افتاد و کننده استان بوشهر در لیگ برتر به عدد دو رسید. شاهین شهرداری بوشهر، با قرارگیری در رتبه دوم در فصل هجدهم رقابت های لیگ دسته یک، پیروز شد به رقابت های لیگ برتر صعود کند.

شاهین بوشهر در ابتدای حضور خود در رقابت های لیگ برتر مسئله ای داشت و این بود که تیم های دولتی به علت استفاده از منابع مالی شهرداری نمی توانند در رقابت های حرفه ای حضور پیدا کنند اما با انجام مذاکرات لازم توسط سران باشگاه این تیم پیروز شد توسط وزارت کشور مجوز حضور در رقابت های لیگ برتر را به دست بیاورد.

شاهین بوشهر، در لیگ برتر با هدایت عبدالله ویسی کار خود را آغاز کرد اما پس از گذشته شش هفته از این مسابقات، به دلیل کسب نتایج ضعیف از جمع شاهین جدا شد و شاهین به طور موقت و در طول دو هفته با مهرداد کریمیان، کار خود را در لیگ برتر ادامه داد و سران باشگاه شاهین، در نهایت پیروز شدند با میشو کریستیچوویچ به توافق برسند و سمت سرمربی گری این تیم را بپذیرد.

شاهین بوشهر با هدایت میشو کریستیچوویچ پیروز شد اولین برد خود را در هفته هجدهم رقابت های لیگ برتر مقابل پیکان به دست بیاورد و بعد از آن دو برد پیاپی دیگر مقابل نساجی مازندران و ماشین سازی تبریز به دست آورد اما هنوز این تیم در انتهای جدول واقع شده است و هنوز به هفته های آینده لیگ برتر خوش بین است و سال 99 برای خود روشن تر از سال 98 می بیند.

کننده دیگر بوشهر در لیگ برتر، یعنی تیم پارس جنوبی جم هم روزهای خوبی در سال 98 نداشت. این تیم در ابتدای سال 98 با اعتصاب بازیکنانش به علت مسائل مالی روبرو بود و این مساله موجب نارضایتی سرمربی وقت این تیم، مهدی تارتار شد. مسائل مالی باشگاه پارس جنوبی طوری بود که مدت ها گریبان گیر این تیم شده بود و باعث مسائل متعددی شده بود.

پارس جنوبی فصل هجدهم رقابت های لیگ برتر را با ایستادن در رتبه دوازدهم به انتها رساند و بعد از اتمام لیگ، مهدی تارتار پس از سه فصل حضور در پارس جنوبی با انتشار پیامی، از هواداران این تیم خداحافظی کرد و از جمع زردپوشان جمی جدا شد.

بعد از جدایی تارتار از پارس جنوبی، مسئولان باشگاه با عقد قراردادی دو ساله، فراز کمالوند را به عنوان سرمربی جدید این تیم انتخاب کردند. این در حالی بود که همچنان مسائل مالی باشگاه پارس جنوبی پابرجا بود و در بازی افتتاحیه لیگ نوزدهم، حضور این تیم در هفته اول مقابل پرسپولیس در هاله ای از ابهام قرار داشت.

بعد از این اتفاقات، بهرام رضاییان مدیرعامل پارس جنوبی که گفته بود قصد ادامه کار در پارس جنوبی را ندارد، با موافقت هیات مدیره باشگاه پارس جنوبی از این تیم جدا شد و مراد مرادی که مسئول دفتر مدیرعامل منطقه ویژه پارس عسلویه بود را به عنوان سرپرست امور مدیریتی باشگاه انتخاب شد.

سختی های پارس جنوبی در زمانی به اوج خود رسید که وزارت نفت در ابلاغیه ای به بخش های مختلف این وزارتخانه تصمیم به حذف ورزش حرفه ای از بدنه این وزارت خانه گرفت و تیم های نفتی مجبور شدند که خود را از وزارت نفت جدا کنند. این تصمیم وزارت نفت موجب شد تا تیم های نفتی در هرج و مرج شدیدی قرار بگیرند. وزارت نفت تاکید کرده است که تا یک آذر تیم های نفتی فرصت دارند تا شرایط مالکیت تیم های خود را تعیین کنند اما چنین اتفاقی که نیفتاد هیچ، تیمی مثل پارس جنوبی به شرایط بدتر از چیزی که بود دچار شد.

مصاحبه های مداوم فراز کمالوند، سرمربی تیم پارس جنوبی حکایت از آشوب این تیم جمی داشت. کمالوند در یک مصاحبه رادیویی اعلام کرد چیزی به نام پارس جنوبی باقی نمانده است و این تیم دیگر قصد حضور در رقابت های لیگ برتر ندارد.

بعد از این اتفاقات فراز کمالوند که چندین بار در صحبت های خود تهدید به استعفا کرده بود، در نهایت عرصه را برای کار کردن در پارس جنوبی تنگ دید و از این تیم جدا شد. او پس از گذشت 14 هفته، پارس جنوبی را با 13 امتیاز در جایگاه دوازدهم جدول لیگ برتر قرار داد. پارس جنوبی بعد از کمالوند، دو هفته با مربی موقت به کار خود ادامه داد و از هفته هفدهم، هومن افاضلی سکان هدایت این تیم را در دست گرفت.

پارس جنوبی با گذشت 20 هفته هنوز تغییر جایگاه خاصی پیدا نکرده و با 17 امتیاز در رده سیزدهم واقع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 خرداد 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 926

به "روزهای تاریک بوشهری های لیگ فوتبال در 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزهای تاریک بوشهری های لیگ فوتبال در 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید