رگبار باران در بعضی استان های کشور

به گزارش مجله سامی، تهران (پانا) - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم رگبار پراکنده باران در بعضی استان های کشور اطلاع داد.

رگبار باران در بعضی استان های کشور

صادق ضیاییان درباره وضع جوی کشور به پانا گفت: امروز در برخی مناطق جنوب کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال فارس، ارتفاعات مازندران و تهران طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می گردد. طی فردا (30 اردیبهشت) در شمال شرق فارس، نوار غربی اصفهان، جنوب یزد، ارتفاعات استان های کرمان، هرمزگان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رشد ابر همراه با رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بنی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: طی روزهای آدینه و شنبه (31 اردیبهشت و 1 خرداد) در بخش هایی از شمال غرب، ارتفاعات البرز، مرکز، شمال و شرق فارس، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات کرمان و هرمزگان رگبار پراکنده پیش بینی می گردد و طی روز یکشنبه (2 خرداد) علاوه بر مناطق ذکر شده در مناطقی از غرب کشور بارش رخ خواهد داد.

وی گفت: امروز (29 اردیبهشت) در استان های البرز، قزوین، مرکزی، قم، جنوب تهران و اصفهان افزایش سرعت باد و در خوزستان، ایلام و بوشهر وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک به ویژه طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب پیش بینی می گردد همچنین فردا (30 اردیبهشت) در نوار شرقی کشور و طی روزهای آدینه و شنبه علاوه بر نوار شرقی در مناطقی از شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

ضیاییان با اشاره به اینکه طی امروز و فردا (29 و 30 اردیبهشت) دمای هوا در شرق سواحل خزر بین 6 تا 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد، اظهار کرد: از امروز تا آخر هفته شرق دریای عمان مواج پیش بینی می گردد همچنین از بعد ازظهر امروز تا فردا خلیج فارس به ویژه بخش های مرکزی آن مواج خواهد بود.

وی درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (30 اردیبهشت) قسمتی ابری، در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (31 اردیبهشت) نیز قسمتی ابری، در برخی ساعات افزایش ابر، گاهی وزش باد و با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1683

به "رگبار باران در بعضی استان های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگبار باران در بعضی استان های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید