زاهدان، صیادان فراساحل از تردد به محدوده طوفان خوداری کنند

به گزارش مجله سامی، معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: آخرین خروجی نقشه های پیش یابی نشان می دهد طوفان ماها در روزهای آینده به یک طوفان درجه سه حاره ای تبدیل می شود و به جای حرکت به سمت کشور عمان، به سوی سواحل هند و پاکستان می رود.

زاهدان، صیادان فراساحل از تردد به محدوده طوفان خوداری کنند

دوست محمد کلیم در گفت وگو با خبرنگار مجله سامی در زاهدان گفت: هم اکنون طوفان حاره ای ماها در عرض 16 درجه شمالی واقع شده است و پیش بینی می شود تا روزهای آینده به عرض 18 درجه و حتی بالاتر از آن نیز نفوذ کند. بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی راستا حرکت این طوفان از شمال غربی به شمال شرقی تغییر کرد و مقصد جدید آن به سمت سواحل هند و پاکستان خواهد بود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان اعلام نمود: انتظار می رود بیشینه سرعت طوفان در محدوده فعالیت آن به بیش از 180 کیلومتر بر ساعت برسد که پیامد آن مواج شدن شدید دریا است. این طوفان بر خلاف طوفان قبلی از قدرت کمتری برخوردار است و خطری برای سواحل ما در پی ندارد اما توصیه می شود صیادان فراساحل استان از تردد به محدوده طوفان خوداری کنند.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر در راستا و قدرت طوفان به اطلاع مردم می رسد، گفت: طوفان های حاره ای به سبب افزایش دمای آب اقیانوس تشکیل می شوند و انرژی خود را از آن تأمین می کنند. مهمترین عوامل تضعیف طوفان تغییر دمای آب اقیانوس و یا برخورد طوفان به سواحل است.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 811

به "زاهدان، صیادان فراساحل از تردد به محدوده طوفان خوداری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زاهدان، صیادان فراساحل از تردد به محدوده طوفان خوداری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید