طراحی برنامه راهبردی پنج ساله در عمران و آبادی شهر

به گزارش مجله سامی، رئیس شورای شهر سمنان گفت: برنامه راهبردی عملیات پنج ساله در عمران و آبادی شهر سمنان طراحی شده است .

طراحی برنامه راهبردی پنج ساله در عمران و آبادی شهر

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ آنلاین از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش خبرنگاران سمنان؛ سید مسعود سیادتی رئیس شورای اسالمی شهر سمنان در نشست خبری مجازی با خبرنگاران به مناسبت روز شوراها با بیان اینکه مهمترین مسئله حاکم بر شهر و شهرداری برنامه راهبردی عملیات پنج ساله در عمران و آبادی شهر است، اضافه نمود: این برنامه در چهار مجلل بیش از هزار صفحه طراحی شده و از این پس کسانی که برای شورا انتخاب می شوند بر این اساس عمل میکنند.

وی تعرفه عوارض شهر سمنان را به عنوان یکی از اسناد مهم و الگوی کشوری برشمرد و اضافه نمود: این امر یکی از اساسی

ترین و افتخار آمیز ترین کارهای شوراست که در شهرداری تهیه شده است.

سیادتی اظهار کرد: بودجه سال 1400 شورای شهر سمنان بالغ بر 570 میلیارد تومان پیشبینی شده و تالش همگان باید

به گون های باشد که این مبلغ به تحقق کامل برسد ؛مهمترین هدف از بزرگتر کردن بودجه معرفی نیازمندی های شهر است که مورد مطالعه و اصالح قرار گرفته و در سال گذشته نیز 67 درصد بودجه محقق شده است.

رئیس شورای شهر سمنان بهرهبرداری از شهرک 20 هکتاری ضایعات را یکی از مهمترین اتفاقات شهر سمنان و یک نمونه الگوی معتبر در کل کشور برشمرد و اضافه نمود: در بحث حمل و نقل شهری نیز در سال گذشته اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان تهیه و با کارخانه عقاب سمنان قراردادی امضا شد تا در ماههای آینده خودروهای ناوگان حمل و نقل شهری شهری بازسازی شوند.

وی در مورد دیگر اقدامات شورای شهر و شهرداری اظهار کرد: احداث 75 هکتار فضای سبز، خریداری 64 و نیم میلیارد لایر تجهیزات آتش نشانی، احداث 5 هزار و 500 متر راستا دوچرخه سواری، اجرای 25 کیلومتر شبکه فیبر نوری، بازسازی

18 خانه از ابنیه های تاریخی، بازپیرایی و احداث 8 باغ را به مقیاس 15 کیلومتر و احداث 9هزار و 300 مترمربع فضای ورزشی از دیگر اقدامات اخیر بوده است.

رئیس شورای شهر سمنان با بیان اینکه در دوره پنجم، سمنان به عنوان یکی از مراکز اصلی توجه به کودک معرفی شده است، اضافه نمود: در همین زمینه شهربازی در شهر سمنان در مرحله بهرهبرداری است و در کنار آن نیز یک مجموعه آموزشی و حرفه ای بچه ها و همچنین کارگاه های عملی برای فعالیتهای مختلف بچه ها دیده شده است . متناسب سازی معابر در خیابانهای اصلی برای استفاده شهروندان و معلوالن نیز از دیگر اقدامات این دوره شورا بوده است.

سیادتی اظهار کرد: در راستای توجه به نقش آب به عنوان اولین عامل زیست مردم و تقسیم آب به عنوان یک میراث باقی مانده از یک طرح علمی از 800 سال پیش، ساختمان این واحد در حد خاتمه است. از لحاظ خدمات فرهنگی و هنری نیز شورای شهر توجه زیادی به فرهنگیان نویسندگان و هنرمندان و ایجاد کتابخانه های تخصصی و عمومی داشته است .

وی با اشاره به ایجاد پیاده راه در خیابان امام سمنان گفت: ایجاد پیاده راه ها در معابر اصلی فقط برای حل معضل ترافیک نیست بلکه بر اساس رویکرد انسان محور بودن و دوری از خودرو محور بودن بوده که حاصل مطالعه چهل ساله است و با ایجاد پارکینگ های اطراف خیابان امام هیچ نگرانی برای مردم و کسبه وجود ندارد.

وی توزیع عادالنه خدمات را یکی از رویکردهای دوره پنجم شورا برشمرد و اضافه نمود: از مهمترین استعدادهای شهر سمنان داشتن مناطق مختلف برای رونق گردشگری است و تنها در خیابان امام سمنان حدود 30 نقطه ابنیه تاریخی از قبیل مسجد امام، مسجد جامع، امامزاده یحیی، بازار و خانه های تاریخی واقع شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1619

به "طراحی برنامه راهبردی پنج ساله در عمران و آبادی شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی برنامه راهبردی پنج ساله در عمران و آبادی شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید