عفو بین الملل لغو احکام اعدام دو جوان بحرینی را خواهان شد

سازمان عفو بین الملل احکام اعدام صادره علیه محمد رمضان و حسین موسی دو جوان بحرینی را ظالمانه خواند و خواهان لغو این احکام شد.

عفو بین الملل لغو احکام اعدام دو جوان بحرینی را خواهان شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سازمان عفو بین الملل محاکمه دو جوان به نام های محمد رمضان و حسین موسی را ظالمانه خواند و خواهان محاکمه عاملان شکنجه این دو جوان و لغو احکام صادره علیه آن ها شد.

لین معلوف مدیر تحقیقات بخش غرب آسیا در سازمان عفو بین الملل گفت که محاکمه رمضان و موسی بسیار ظالمانه و با استناد به اعترافاتی بود که زیر شکنجه از آن ها گرفته شده است.

طبق گزارش وبگاه مرآة البحرین، معلوف اضافه کرد: محاکمه محمد رمضان و حسین موسی در حالی بر اساس اعترافاتی که زیر شکنجه از آن ها گرفته شده، انجام شد که گزارشات دولتی نیز شکنجه این دو جوان را تأیید می نماید و با این حال دادگاه بار دیگر حکم اعدام آن ها را تأیید کرد، امری که در تاریخ بحرین بی سابقه بوده و این جای نگرانی است.

او مسئولان بحرین را به لغو فوری احکام اعدام صادره علیه رمضان و موسی فراخواند و گفت که مسئولان بحرین به جای صدور این احکام اعدام، بایستی عاملان شکنجه این دو جوان را محاکمه کنند.

رمضان و موسی اوایل سال 2014 بازداشت شده و تحت شکنجه قرار گرفته اند. دسامبر 2014 دادگاه بحرین این دو جوان را در ارتباط با قتل یک افسر امنیتی به اعدام محکوم کرد حال آنکه هیچ ادله ای در این باره وجود نداشت و صدور این احکام تنها با استناد به اعترافات دو جوان که زیر شکنجه از آن ها گرفته شده بود، صادر کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 10 اسفند 1398 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 752

به "عفو بین الملل لغو احکام اعدام دو جوان بحرینی را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عفو بین الملل لغو احکام اعدام دو جوان بحرینی را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید