قیمت تمام شده کالاهای اساسی باید کاهش یابد

به گزارش مجله سامی، یزدان سیف در نشست پایش بازار کالاهای اساسی گفت: با تغییر شیوه حمل از کشور مبدا و واردات برنج، با توجه به میزان واردات، سالیانه می توان 150 میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشت.

قیمت تمام شده کالاهای اساسی باید کاهش یابد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: در بخش واردات شکر هم بسته بندی و عرضه و توزیع شکر خانوار نه تنها می توان به صرفه جویی هزینه های تامین و ایجاد اشتغال در کشور یاری کرد؛ بلکه بهداشت و سلامت کالا حفظ می گردد و از خروج شکر مصرفی خانوار به سمت صنف و صنعت نیز جلوگیری می گردد که ضرورت دارد بخش کارشناسی برای خرید، حمل واردات و توزیع این دو کالای اساسی این امور جزو مبانی عملیات تأمین و در دستور کار قرار بگیرد.

در این نشست، گزارشی از قیمت و مبادلات جهانی انواع کالای اساسی توسط کارشناسان بازرگانی خارجی و داخلی ارائه شد که بر این اساس قیمت جهانی گندم و انواع غلات در این هفته نسبت به گذشته؛ رشد اندک داشت. اگر چه گندم فرانسه از 221 دلار در هر تن به 223 دلار افزایش داشت، اما گندم اتحادیه اروپا بدون تغییر ماند.

قیمت جهانی انواع برنج نیز طی هفته گذشته اندکی کاهش یافت و روغنی خوراکی نیز به دلیل افزایش تقاضا در بازار جهانی رشدی از 20 تا 55 دلار درهر تن دارد که مربوط به انواع روغن پالم، آفتابگردان و سویا است.

گزارش میزان موجودی انواع کالاهای اساسی، مطلوبیت ذخیره سازی این کالاها را نشان می دهد و بیش از 300 هزار تن شکر در راه ورود به بنادر ایران است.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 18 مرداد 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1074

به "قیمت تمام شده کالاهای اساسی باید کاهش یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت تمام شده کالاهای اساسی باید کاهش یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید