نام احتمالی توله یوزهای پیدا شده در توران مشخص شد

به گزارش مجله سامی، معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست کشور گفت: نام های آذر و توران برای توله یوزهای پیدا شده پیشنهاد شده، اما این اقدام منوط به تصمیم کمیته نامگذاری این سازمان است.

نام احتمالی توله یوزهای پیدا شده در توران مشخص شد

به گزارش خبرنگاران، حسن اکبری معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست کشور درباره نام گذاری 2 توله یوزپلنگ پیداشده در پارک ملی توران گفت: محیط زیست استان سمنان پیشنهاد داده به علت اینکه توله ها در آذرماه و در منطقه توران پیدا شده اند، به نام های آذر و توران نام گذاری شوند.

وی گفت: البته تصمیم گیری در زمینه نامگذاری ها از طریق کمیته نامگذاری در سازمان محیط زیست انجام می شود که با مدیریت معاونت آموزش و مشارکت های مردمی سازمان فعالیت می کند که معمولا برای نامگذاری ساختمان ها، پاسگاه ها و گونه های جانوری در این کمیته تصمیم گیری می شود.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: بر این اساس نام توله یوزها هم در جلسات این کمیته معین تکلیف خواهد شد که احتمالا هفته آینده معین می شود، البته نمایندگانی از معاونت ها و بخش های مختلف سازمان در این کمیته عضو هستند و قطعا در تصمیم گیری نهایی نظر آن ها و همچنین محیط زیست استان سمنان هم گرفته می شود تا نام مناسبی انتخاب شود.

به گفته وی، معاونت طبیعی و تنوع زیستی بیشتر کارهای فنی این قضیه را انجام می دهد.

گفتنی است روز یازدهم آذر، 2 توله یوزپلنگِ بین 18 تا 20 روزه از طریق یک چوپان در منطقه توران (استان سمنان) پیدا و زنده گیری شدند. محیط زیست بلافاصله بعد از اطلاع از موضوع، توله ها را به محل زنده گیری برگرداند تا شاید مادرشان پیدا شود، اما این اتفاق نیفتاد و به علت سردی هوا، توله ها به پاسگاه محیط بانی برگردانده شدند. اکنون باید برای مکان زندگی و همچنین نام شان تصمیم گیری شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 آذر 1401 بروزرسانی: 15 آذر 1401 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 2207

به "نام احتمالی توله یوزهای پیدا شده در توران مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام احتمالی توله یوزهای پیدا شده در توران مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید