نشست شورای امنیت ملی آمریکا جهت ارزیابی نشت مواد از نیروگاه اتمی چین

به گزارش مجله سامی، به دنبال گزارش یک شرکت فرانسوی نسبت به نشت محتمل مواد رادیو اکتیو از یک نیروگاه هسته ای در چین، دولت بایدن گفت گوهایی را با فرانسه و چین انجام داد و شورای امنیت ملی این کشور نشستی را برگزار کرد.

نشست شورای امنیت ملی آمریکا جهت ارزیابی نشت مواد از نیروگاه اتمی چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزارری فارس، مقام های دولت آمریکا از ارزیابی گزارش یک شرکت فرانسوی در زمینه نشت محتمل مواد رادیو اکتیو از نیروگاه هسته ای تایشان در استان گوانگ دانگ در چین اطلاع دادند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان به دنبال هشدار شرکت فرانسوی فراماتومف از سازندگان این نیروگاه نسبت به تهدید قریب الوقوع نشت مواد رادیو اکتیو، مقام های آمریکایی از ارزیایی این گزارش خبر می دهند. طبق نامه ارسالی این شرکت فرانسوی به آمریکا، چین در حال اعمال محدودیت برای تشیخص تششع رادیو اکتیو در خارج از نیروگاه در استان گوانگ دانگ است.

یکی از مقام های آمریکایی آگاه در این باره گفت، باوجود هشدار شرکت فرانسوی فراماتوم، دولت بایدن بر این باور است که این تاسیاست هنوز به سطح بحران نرسیده است.

به گفته مقام های آمریکایی، نگرانی آمریکا نسبت به این مسئله در حدی بود که شورای امنیت ملی ایالات متحده در روزهای گذشته همزمان با رصد اوضاع چندین جلسه برگزار کرد. دولت بایدن در این باره گفت گوهایی را با دولت فرانسه و کارشناسان وزارت انرژی آمریکا انجام داده است. آمریکا با دولت چین نیز در این زمینه رایزنی نموده، اما از مفاد آن اطلاعی در دست نیست.

به گزارش سی ان ان ، این شرکت فرانسوی به دنبال معافیت از تحریم های آمریکا برای یاری به حل این مسئله است هرچند که تصمیم دولت چین در زمینه پذیرش یاری از طرف فرنسوی نیز هنوز نامشخص است.

وبگاه نیروگاه تایشان یکشنبه شب به وقت محلی از شرایط عادی در این نیروگاه و اطراف اطلاع داد. نیروگاه تایشان اعلام نمود که دو راکتورش به صورت عادی فعالیت دارند و نشتی صورت نگرفته است.

وبگاه یورونیوز نیز نوشت، دو رآکتور نیروگاه تایاشان، تنها نمونه های عملیاتی رآکتورهای نسل سوم در دنیا هستند. چین حدود 50 رآکتور هسته ای فعال دارد و پس از فرانسه و آمریکا، سومین کشور بهره مند از انرژی هسته ای در دنیا است. ماه گذشته روسای جمهور چین و روسیه از آغازعملیات مشترک ساخت یک نیروگاه هسته ای جدید در چین با مشارکت شرکت روسی روس اتم اطلاع دادند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1724

به "نشست شورای امنیت ملی آمریکا جهت ارزیابی نشت مواد از نیروگاه اتمی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست شورای امنیت ملی آمریکا جهت ارزیابی نشت مواد از نیروگاه اتمی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید