هرگونه تور گردشگری به مقصد چغازنبیل در شرایط فعلی غیرقانونی است

به گزارش مجله سامی، مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه گفت: باتوجه به همه گیری ویروس کرونا و دستور فرماندار شهرستان شوش، برگزاری تور گردشگری و هرگونه بازدید به مقصد محوطه های تاریخی شهرستان به ویژه چغازنبیل تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

هرگونه تور گردشگری به مقصد چغازنبیل در شرایط فعلی غیرقانونی است

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، عاطفه رشنویی روز چهارشنبه 13 اسفندماه 99 گفت: به دنبال انتشار فراخوانی از سوی یکی از گروه های گردشگری استان مبنی بر برگزاری تور چهارشنبه سوری در جوار محوطه میراث جهانی چغازنبیل لازم دانستم مواردی را به استحضار مردم فهیم شهرستان شوش به عنوان نقش آوران اصلی حفاظت از میراث جهانی چغازنبیل برسانم.

او در این باره ادامه داد: باتوجه به همه گیری ویروس کرونا و دستورالعمل ستاد مبارزه با کرونای استان و دستور فرماندار شهرستان شوش، هرگونه بازدید از محوطه های تاریخی شهرستان به ویژه چغازنبیل تا اطلاع ثانوی ممنوع است؛ بنابراین برگزاری هر توری به مقصد چغازنبیل نیز غیرقانونی و غیرقابل اجرا است.

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت تپه اضافه نمود: بر اساس پیگیری به عمل آمده با واحد حراست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، هیچ گونه مجوزی برای برگزاری تور چهارشنبه سوری در چغازنبیل صادر نشده است و شرکت گردشگری مهرگردون در اقدامی خودسرانه نسبت به انتشار فراخوان دعوت عموم اقدام نموده است که این موضوع توسط مراجع قانونی در حال پیگیری است.

او در ادامه ضمن آرزوی روزهای خوب توأم با سلامتی و تندرستی برای همه علاقه مندان به بازدید از جاذبه های گردشگری شهرستان شوش از عموم مردم خواست تا پیش از حصول اطمینان از مجوز برگزاری تور، از ثبت نام و یا همراهی هرگونه تور خودسرانه به جد خودداری نمایند.

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان نیز اعلام می دارد، باتوجه به شرایط قرمز بیشتر شهرستان های استان از حیث شیوع ویروس کرونا و در راستای قطع زنجیره انتقال این ویروس، اداره کل استان سال جاری هیچ گونه برنامه ای برای برپایی جشن های مرتبط با آئین چهارشنبه سوری در سطح استان از جمله پایگاه میراث جهانی چغازنبیل نخواهد داشت.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 1540

به "هرگونه تور گردشگری به مقصد چغازنبیل در شرایط فعلی غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگونه تور گردشگری به مقصد چغازنبیل در شرایط فعلی غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید