خاتمه فعالیت سامانه بارشی بعد از بارش در 11 شهرستان سیستان و بلوچستان

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: فعالیت سامانه بارشی در شبانه روز گذشته نیز در استان ادامه یافت و مجموع مناطق تحت تأثیر بارش به 68 ایستگاه در 11 شهرستان رسید.

خاتمه فعالیت سامانه بارشی بعد از بارش در 11 شهرستان سیستان و بلوچستان

محسن حیدری در گفت وگو با خبرنگار از ، گفت: تمرکز بارش های این سامانه بیشتر در ارتفاعات نواحی مرکزی و بخش هایی از نیمه شمالی بود به طوریکه در بعضی ایستگاه های بارانسنجی زاهدان مانند ا... آباد پبی 32، بهارآبادجون آباد 31 و خیرآبادبالا 23 میلی متر باران گزارش شد.

وی اضافه کرد: سنیب که در دومین روز فعالیت سامانه بارشی با 79 میلی متر باران رکورد بارش استان بود دیروز و دیشب نیز از فعالیت این سامانه بهره برد و حدود 12 میلی متر باران دریافت کرد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان توضیح داد: به طور کلی بعد از سنیب، بیشترین بارش های این سامانه در ایستگاه های درودی نرون خاش با 64، ا... آباد پبی زاهدان 32، توتان نیکشهر، بزمان ایرانشهر و بهار آباد جون آباد زاهدان 31 میلی متر، کوشه خاش 30.5 میلی متر و تمندان زاهدان 26.5 میلی متر روی داده است.

حیدری ادامه داد: بارش ها به صورت پراکنده تا دیشب در بخش هایی از استان مانند شرق و جنوب شرق ادامه داشت و در نهایت از نیمه های شب گذشته از مرز های شرقی کشور خارج شد.

وی در بخش دیگری به آخرین شرایط جوی استان اشاره نمود و گفت: کاهش دما و سرمای شبانه مهمترین پدیده نواحی نیمه شمالی استان است که انتظار می رود تا اوایل هفته آینده تداوم داشته باشد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سرانجام وزش باد های شدید در سطح استان اطلاع داد و گفت: همانطور که انتظار می رفت از نیمه های شب گذشته وزش باد های شدید در زاهدان و بعضی مناطق نیمه شمالی استان فروکش کرد.

حیدری گفت: وزش باد متوسط شمالی امروز در نوار شرقی استان جریان خواهد داشت که مهمترین پیامد آن ریزش هوای سرد و کاهش دمای هواست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 8 فروردین 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 819

به "خاتمه فعالیت سامانه بارشی بعد از بارش در 11 شهرستان سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه فعالیت سامانه بارشی بعد از بارش در 11 شهرستان سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید