کسب درآمد هزار و 477 میلیارد تومانی صندوق رفاه طی چهار سال گذشته

به گزارش مجله سامی، مراسم آیین تکریم و معارفه سرپرست جدید صنوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برگزار گردید.

کسب درآمد هزار و 477 میلیارد تومانی صندوق رفاه طی چهار سال گذشته

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله سامی، مراسم تکریم ذوالفقار یزدان مهر مدیر سابق صندوق رفاه دانشجویان و معارفه ناصر مطیعی سرپرست جدید این صندوق صبح امروزدوشنبه 26 فروردین در محل صندوق رفاه برگزارشد.

عباس قنبری قائم مقام رییس سابق صندوق رفاه دانشجویان در این مراسم گفت: صندوق رفاه به عنوان نهاد حمایتی دانشگاه ها شناخته شده است، باید بگویم از ابتدای دوره مدیریتی چهار سال گذشته آسیب شناسی دانشگاه ها انجام شد و بلافاصله سند راهبردی تنظیم کردیم که حاصل این اقدام اخذ 430میلیارد تومان از بدهی صندوق طی 30سال گذشته است که به دانشگاه ها یاری خواهد نمود.

وی اضافه نمود: ارتباط صندوق طی چهار سال با نهادهایی چون مجلس، سازمان برنامه بودجه و وزارت اقتصاد باعث ارتقاء فعالیت های صندوق و همچنین منجر به ارائه تسهیلات دانشجویی و برطرف مسائل دانشگاه ها شد.

قنبری افزود: در طول چهار سال گذشته صندوق رفاه توانست هزار و 340 میلیارد تومان درآمد داشته باشد و همچنین ما در این دوره شاهد رشد 162درصد درآمد اختصاصی صندوق و رشد 112 درصدی اعتبارات عمومی صندوق بودیم، ازطرفی باید بگویم از دیگر فعالیت های خوب صندوق رشد 199درصدی ذخایر استراتژیک بود.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت 240میلیاردی نهادهای عمومی و خیرین از کارهای مطلوب و تاثیرگذار صندوق بود این در حالی است که طی چهار سال اخیر صندوق با رشد 25 تا500درصدی مبلغ وام دانشجویی دست یافت.

قنبری توضیح داد: ایجاد و تقویت 114صندوق خیریه و قرض الحسنه دانشجویی و همچنین پرداخت 34میلیارد تومان به عنوان یاری به رهن و ایجاد بیش از 22هزار ظرفیت موقت جدید در چهار سال اخیر از دیگر دستاوردهای صندوق بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: samitm.ir شناسه مطلب: 171

به "کسب درآمد هزار و 477 میلیارد تومانی صندوق رفاه طی چهار سال گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب درآمد هزار و 477 میلیارد تومانی صندوق رفاه طی چهار سال گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید